ogłoszenie upadłości pracodawcy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

ogłoszenie upadłości pracodawcy

Postprzez Misiaczek » Cz, 3 kwi 2003, 14:14

Prosze o pomoc w sprawie wyegzekwowania zaległych pieniędzy. sprawa wygląda tak:
- została ogłoszona upadłość pracodawcy - wyrok prawomocny
- został wyznaczony syndyk i sędzia komisarz
- komornik przysłał pismo, że zawiesił postepowanie
i ja mam dalej robić?
Słyszałam o jakieś liście wierzytelności, która powinna być wyłożona do wglądu w sądzie....
Wiem że powinnam się zwrócić do F.G.Œ.P. Tylko czy ja mam to zrobić osobiście, czy robi to syndyk???
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » Cz, 3 kwi 2003, 14:48

Zrobi to syndyk masy upadłości.
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

ogłoszenie upadłości pracodawcy

Postprzez Misiaczek » Pn, 7 kwi 2003, 09:38

Jesteś pewien?
Nie chciałabym przegapić jakichś ważnych terminów!
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » Pn, 7 kwi 2003, 10:34

Jesteś pewien?
Nie chciałabym przegapić jakichś ważnych terminów!

Jestem pewien ;)

Art. 7. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1993 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (Dz. U. Nr 9, poz. 85):
W ciągu jednego miesiąca od dnia wystąpienia niewypłacalności pracodawcy, pracodawca, syndyk, likwidator lub inna osoba sprawująca zarząd majątkiem pracodawcy sporządza zbiorczy wykaz niezaspokojonych roszczeń pracowniczych, zwany dalej "wykazem", określając osoby uprawnione, o których mowa w art. 5, oraz rodzaje i wysokość należnych im świadczeń podlegających zaspokojeniu ze środków Funduszu. Wykaz obejmuje świadczenia podlegające zaspokojeniu ze środków Funduszu z okresów poprzedzających dzień wystąpienia niewypłacalności pracodawcy.
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 7 kwi 2003, 10:56

Dz. U. Nr 9


Z 2000 r.:)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości