Odejście z pracy i urlop

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Odejście z pracy i urlop

Postprzez SANTANA » Cz, 5 wrz 2002, 09:22

Witam

Mam taka sytuacje że odchodze z pracy z koncem miesiąca. Do wykorzystania zostało mi sie kilka dni urlopu czy w zwiazku z tym pracodawca moze mi tego urolpu nie dac a w zamian za to zmusic do tego ze mi wyplaci ekwiwalent ?Na urolpie mi zalezy gdyz potrzebuje te kilka wolnych dni jednak czy z powodu duzej ilosci pracy moge tego nie otrzymac ?
z gory dzieki za informacje
pozdrowienia
SANTANA
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 5 wrz 2002, 11:58

Mam taka sytuacje że odchodze z pracy z koncem miesiąca. Do wykorzystania zostało mi sie kilka dni urlopu czy w zwiazku z tym pracodawca moze mi tego urolpu nie dac a w zamian za to zmusic do tego ze mi wyplaci ekwiwalent ?Na urolpie mi zalezy gdyz potrzebuje te kilka wolnych dni jednak czy z powodu duzej ilosci pracy moge tego nie otrzymac ?


Jeśli nie miałaś w tym czasie zaplanowanego urlopu, pracodawca nie ma obowiązku Ci go udzielić. Może to zrobić, ale nie musi, na Twój wniosek umotywowany ważnymi przyczynami (art. 167 § 1 kp.). Natomiast, jeśli urlop byłby w tym czasie zaplanowany, pracodawca powinien go w zasadzie udzielić (art. 163 § 1 zdanie pierwsze kp.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CARLOS » Cz, 5 wrz 2002, 21:41

Powiedz, że te kilka dni niewykorzystanego urlopu bardzo ci potrzebne na przeprowadzkę. Skoro ponad rok nie wypłacali ci całej pensji, w dodatku z kilkumiesięcznym opóźnieniem, to powinni się spodziewać, że kolejna zagrywka nie "fair" z ich strony moze wpędzić cię w chorobę ;-)
CARLOS
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości