nabycie garażu na warunkach spóldz.prawa własności

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

nabycie garażu na warunkach spóldz.prawa własności

Postprzez Nowina » Śr, 28 sie 2002, 09:30

Mam możliwośc nabycia garażu będącego przydzielonym przez Spóldzielnię na warunkach własnościowego prawa do tego garażu . Wcześniej obecnemu właścicielowi przdzielono plac na której wybudował garaż. Spółdzielnia której także jestem członkiem poinformowała mnie że transakcja kupna nie musi być w formie aktu notarialnego, może to być umowa kupna sprzedaży od której należy zapłacić podatek 2% od
czynności cywilno prawnych. Czy mają rację. Jak tak zawarta umowa ma się do dziedziczenia w razie śmierci.
Nowina
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 28 sie 2002, 10:10

Spółdzielnia której także jestem członkiem poinformowała mnie że transakcja kupna nie musi być w formie aktu notarialnego, może to być umowa kupna sprzedaży


Tak. Forma aktu notarialnego wymagana jest tylko przy przeniesieniu własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego (art. 223 § 5 pr. spółdz.). Jeżeli prawo to jest ujawnione w księdze wieczystej, niezbędny jest też wpis do tej księgi (art. 245 [1] kc).


od której należy zapłacić podatek 2% od
czynności cywilno prawnych.


Tak - art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC.

Jak tak zawarta umowa ma się do dziedziczenia w razie śmierci.


Dobrze :).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość