Ponowne zatrudnienie po likwidacji stanowiska?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Ponowne zatrudnienie po likwidacji stanowiska?

Postprzez Misiaczek » Wt, 11 maja 2004, 13:42

Czy art.9 pkt.1 nowej ustwy o zwolnieniach grupowych mam rozumieć tak, że po dokonaniu zwolnienia pracownika z podaniem w uzasadnieniu: "likwidacja stanowiska" - było to zwolnienie indywidualne a nie grupowe - mogę na to miejsce zatrudnić innego pracownika??
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 11 maja 2004, 14:07

Wychodzi na to, że tak. Art. 9 ust. 1 wyraźnie mówi tylko o zwolnieniu grupowym, natomiast art. 10 nie przewiduje zastosowania art. 9 do zwolnień indywidualnych. Oczywiście, pojawia się pytanie o sens takiego rozwiązania, ale brzmienie przepisu jest w tym zakresie jasne.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

likwidacja stanowiska

Postprzez Misiaczek » Wt, 11 maja 2004, 14:18

Czyli jak będę miała uciążliwego pracownika - to piszę mu "likwidacja stanowiska" wypłacam odprawe i mam go z głowy! A na jego miejsce zatrudniam kogoś innego, (np. znajomego od prezesa) ??? Super!
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Wt, 11 maja 2004, 14:18

zgadzam się z Marcinem całkowicie.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości