Pomocy!!!!

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Pomocy!!!!

Postprzez opolanka » So, 19 lis 2005, 11:00

Mój chłopak został zatrzymany tymczasowo w areszcie śledczym na 3 m-ce do 22 grudnia. Przyznał sie do postawionego mu zarzutui napisał podanie o "samoukaranie". Z tego co mi wiadomo to został nieprzesłuchany świadek. który przebywa w tym czasie w wojsku.Czy jest taka mozliwosc aby wyciagnac go za kaucja? Prosze o pomoc!!!! Gośka
opolanka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 19 lis 2005, 11:08

Przyznał sie do postawionego mu zarzutui napisał podanie o "samoukaranie". Z tego co mi wiadomo to został nieprzesłuchany świadek.


A jaka jest podstawa (przyczyna) zastosowania aresztu?
Czy wiesz jaki zarzut mu postawiono (z jakiego artykułu ustawy karnej?)
Czy jest jedynym podejrzanym w tej sprawie? Czy są jeszcze inni, a jeśli tak, to czy przebywają na wolności, czy w areszcie?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez opolanka » So, 19 lis 2005, 11:15

Przyznał sie do "wreczania łapówki" celnikowi! Œwiadek odbywa służbe w wojsku i z tego co mi wiadomo to prokuratura chyba nie moze go przesłuchać!
opolanka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 19 lis 2005, 11:20

Przyznał sie do "wreczania łapówki" celnikowi! Œwiadek odbywa służbe w wojsku i z tego co mi wiadomo to prokuratura chyba nie moze go przesłuchać!


Łapownictwo ma w kodeksie kilka odmian. Czy znasz dokładną kwalifikację prawną zarzutów (numery artykułów z których ma zarzuty)?
Czy Twój chłopak jest jedynym podejrzanym w sprawie?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez opolanka » So, 19 lis 2005, 11:35

Jest jedynym podejrzanym! Nie wiem z ktorego art ma postawione zarzuty wszystkie papiery ma adwokat, ktory szczerze mowiac olewa totalnie ta sprawe!! Ja rozmawialam z prokuratorem i on mi powiedzial w ten sposob ze moze on wyjsc za kaucja to potrwa kolo tygodnia a wszystko przyspieszy to jezeli on bedzie wiedzial w ktorej jednostece swiadek przebywa! Nie chce mi sie wierzyc ze prokurator nie wie gdzie on przebywa! Czy to jest mozliwe??
opolanka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 19 lis 2005, 11:54

Jest jedynym podejrzanym!


W takim razie rozważałbym nawet wniosek o uchylenie aresztu, choć tu znaczenie mogłaby mieć jeszcze dokładna kwalifikacja prawna zarzutu i zagrożenie ustawowe karą jakie kodeks za dany zarzut przewiduje.
Ale jeśli podejrzany przyznał się do zarzutu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze i nie ma innych podejrzanych których mógłby kryć, lub z nimi uzgadniać linię obrony w procesie to dalsze stosowanie aresztu staje się co najmniej dyskusyjne.

Przydałaby się jeszcze informacja jaka była podstawa zastosowania aresztu wskazana w postanowieniu Sądu o zastosowaniu tego środka.

Nie chce mi sie wierzyc ze prokurator nie wie gdzie on przebywa! Czy to jest mozliwe??


Prokuratorowi pewnie zależy na czasie i liczy że dostanie od Was tę informację szybciej. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskał tę informację we własnym zakresie, drogą urzędową, zwracając się do właściwego WKU (o ile ma dane świadka)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez opolanka » So, 19 lis 2005, 12:05

Mi prokurator dokladnie podal nazwisko i imie świadka i powiedzial, iz podam mu w jakiej jednostce on przebywa to przyspieszy on sprawe! Czy moga mu przedłużyc sankcje??Jaka kara grozi mu za taki zarzut jesli przyznal sie do niego??
opolanka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 19 lis 2005, 12:15

Mi prokurator dokladnie podal nazwisko i imie świadka i powiedzial, iz podam mu w jakiej jednostce on przebywa to przyspieszy on sprawe!


Z punktu widzenia prokuratora każdy legalny sposób zdobycia informacji istotnych dla sprawy jest dobry. ;) Być może poza imieniem i nazwiskiem tego świadka prokurator nie ma żadnych jego danych (data urodzenia, imię ojca, adres) co może nie uniemożliwia jego znalezienia w jednostce ale na pewno mocno utrudnia (szczególnie jeśli świadek ma nazwisko w rodzaju Nowak, Kowalski, Kwiatkowski, Kaczmarek ;))
Być może podanie bliższych danych świadka (nie koniecznie jednostki, ale choćby adresu zamieszkania w cywilu) rzeczywiście ułatwiłoby wyjście chłopaka na wolność.

Czy moga mu przedłużyc sankcje??


Nie mam pojęcia. Podchodząc do sprawy czysto teoretycznie - oczywiście mogą.

Jaka kara grozi mu za taki zarzut jesli przyznal sie do niego??


Nie mam pojęcia bo nie znam kwalifikacji prawnej zarzutu, a co za tym idzie nie wiem jakie jest zagrożenie dla zarzuconego chłopakowi czynu.

Nadal nie wykluczam, że wniosek o uchylenie aresztu mógłby byc wart rozważenia. A poznanie dokładnej kwalifikacji prawnej zarzutu i argumentów jakie przyjęto przy zastosowaniu aresztu, dużo by pomogło w ocenie sytuacji.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez opolanka » So, 19 lis 2005, 12:32

Gdyby ewentualnie doszlo do wplacenia kaucji to czy podlega ona zwrotowi! Słyszalam, ze gdy rodzina wpłaca kaucje to moze zostac ona zabrana na poczet ewentualnej grzywny! Lepiej by było zebym to ja, jako narzeczona wpacila kaucje? Co mam zrobić? Dokladnie wiem gdzie swiadek przebywa, w jakiej jednosce, gdzie mieszka. Ale jak powiem prokuratorowi wszystkie te dane czy zostanie świadek przesłuchany?? Œwiadka chyba teraz broni w jakis sposob wojsko??
opolanka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 19 lis 2005, 19:05

Dokladnie wiem gdzie swiadek przebywa, w jakiej jednosce, gdzie mieszka. Ale jak powiem prokuratorowi wszystkie te dane czy zostanie świadek przesłuchany?? Œwiadka chyba teraz broni w jakis sposob wojsko??


Zostanie przesłuchany. Wojsko go od tego nie chroni.
Podałbym jego namiary i złożył wniosek o uchylenie aresztu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości