Pomocy kradziez !!!!!!!

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Pomocy kradziez !!!!!!!

Postprzez fatcrack » Pt, 18 mar 2005, 20:49

Witam wszystkich mam problem takowej masci ze w dzisiejszym dniu popelnilem czyn karalny nawet niamam pojecia czy przestempstwo czy wykroczenie mianowicie tak to bylo... Z przyjacielem do Supermarkety "biedronka" w celu dokoniania kradziezy...weszlismy lazilismy po sklepie przyjaciel ziol 2 czekolady o locznej sumie 5.99zl i poszlismy na skraj sklepu w celu ukrycia czekolad kolega wyjol to a ja zasanialem go lecz przy wyjsciu ze sklepu nic niekupujac zlapala nas ochrona skepu wziela nas na zaplecze i tam rewidowali nas ja od poczatku mowilem ze jestem czysty i ze nic niemam ze ja go nieznam... ochrona sklepu zadzwonila po organy scigania czyli policje w miedz czasie zacczeli spisywac nasze dane ja ciagle sie kucilem lekko zdenerwowany ze na jakiej postawie przetrzymuja mnie skoro ja nic niezrobile oni twierdzili ze maja to na tasmie aj mowilem zebpokazali jak ja go zaslaniam lecz tego niezrobili jakas ekspedientka badz kierowiczka zdenerwowala sie i uderzyla otwarta reka mnie po twarzy ja ja oskarrzylem o napasc lecz tylko slownie zaczelem sie klucic ze mi sie spieszy ze ja nienam go i ja zaplace na towar i ide bo czeka na mnie kolega... dostale 2 raz w twarz niemialem zadnych dokumetow przy sobie przyjechala policja spisali nasze dane lecz zadnego protokolu niewykonali dostali tylko jakis protokul kartke od sklepu z cenna ukradzionych produktow i jakimis napisami co niebylem w stanie rozszyfrowac ale niewydaje mi sie zeby to byl protokul policjanici byli nawet mili ale oskarrzyli mnie o wspoludzial i powiedzieli ze sprawa bedzie w sadzie... odwiezli nas do domu i jeszcze raz powturzyli ze odbedzie sie sprawa... chcialem sie zapytac czy faktycznie a zalozyc sprawe w sadzie za 2 czekolady o locznej wartosci 5.99zl i czy to nieprzeszkodzi mi w pujsciu do zawodowej sluzby wojskowej poniewaz wiaze z tym wielkie nadzieje , bynajmniej jestem w liceum wojskowym i osiagam dobre oceny , jeszcze raz powtorze czy to nieprzeszkodzi mi w tym zeby pujsc na zawodowego zaolnieza badz policjanta ??
fatcrack
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pt, 18 mar 2005, 21:04

A myslalem, ze niewiele moze mnie juz zaskoczyc....
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 18 mar 2005, 22:11

Udzieliłeś pomocy sprawcy kradzieży rzeczy ruchomej o wartości nie przekraczającej 250 zł - art. 119 § 2 kodeksu wykroczeń.
Jeśli zostaniesz prawomocnym wyrokiem uznany za winnego popełnienia tego czynu, to policjantem już nie zostaniesz :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » So, 19 mar 2005, 12:08

Za 6 zł można sobie narobić na całe życie. Głupota ludzka nie zna granic.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 19 mar 2005, 13:59

Jeśli nie zostaniesz skazany za wykroczenie na karę aresztu, nie będziesz figurował w Krajowym Rejestrze Karnym. To chyba jedyne pocieszenie, bo - jak napisał Darek - policjantem nie masz raczej szans zostać. Jak głosi art. 25 ust. 1 ustawy o Policji, służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii... To samo - w stosunku do żołnierzy - wynika z art. 2 ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

A czy mozna bic po twarzy

Postprzez albedo » So, 19 mar 2005, 17:18

chyba nie .Za 6 zł ukarać a co z milionami,które zostały
ukradzione przez róznego rodzaju przedstawicieli władzy.
I to jest to polskie piekiełko za 6 zl paka a za miliony
nic.
albedo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 19 mar 2005, 23:15

Kto tu mówi o pace ? M.zd., orzeczenie w tej sprawie kary aresztu jest mało prawdopodobne. Natomiast ścigać należy zarówno drobne, jak i wielkie kradzieże. Jeśli kradzież za 6 zł pozostanie bezkarna, mogą być następne, z tym że do"6" trzeba będzie dodawać kolejne zera...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » N, 20 mar 2005, 16:20

Zoastań politykiem. Predyspozycje masz ;) Co tak Rejestr Karny ?!
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 20 mar 2005, 20:34

Co tak Rejestr Karny ?!

?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

A czy mozna bic po twarzy

Postprzez albedo » N, 20 mar 2005, 20:48

a czy bicie w twarz zostaje bezkarne przeciez to naruszenie
nietykalnosci cielesnej .
i czy nie szkoda podatników pieniedzy,aby sądy zajmowały się
takimi głupstwami dać miotłę ,aby odśnieżył pozamiatał ,a napewno tego więcej nie zrobi bo to będzie większa kara niz
to,że ma stanąc przed sądem.
rozprawa przed sadem będzie kosztować drożej niż 6 zł i napewno
nie będzie bardziej wychowawcza niż odpracowanie.
albedo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron