Pobicie...

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez t_o_m_a_s_h » Cz, 30 wrz 2004, 21:17

W zaistniałej sytuacji (zarzuty o usiłowanie wyłudzenia, propozycje rodziców sprawcy pobicia) rozsądnym wydaje się skorzystanie z instytucji ugody sądowej (art. 184 kpc) i prowadzenie negocjacji na posiedzeniu pojednawczym ;)
Wpis stały od wniosku o zawezwanie do próby ugodowej- 15 zł. ;)


Nie rozmumię do końca o co Tobie tutaj chodzi. Ja, jako ofiara, wyszedłym do gościa z propozycją dogadania się, a jego rodzice twirdzą, że chce wyłudzić od nich kase , bo czegoś nie było w wyroku "urzędowym". Z tego co wiem i powiedzieli mi rodzice gościa, to on nawet nie wie, że zostało wysłane do niego pismo, od mojego prawnika, w sprawie dogadania się... Jutro się wszystko wyjaśni.

Pozdro
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Cz, 30 wrz 2004, 21:32

I jeszcze jedna sprawa, jutro, jak wcześniej wspomniałem, wszystko się wyjaśni. Mam jednak problem, to nie sprawca (pełnoletni gość, 21 lat, mieszkający u rodziców) chce się ze mną dogadać (on o tym nie wie, że ja chcę się z nim dogadać), tylko jego rodzice chcą ze mną rozmawiać. Wiem, sprawe ma zacząć prowadzić też mój prywatny prawnik, niestety jest w tej chwili nieosiągalny i nie mam kogo się poradzić. Moje pytanie: czy mam wogóle rozmawiać z gościa rodzicami i jeżeli tak to jak na piśmie powinna wyglądać taka ugoda?
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Pt, 1 paź 2004, 22:59

Sprawa zakończona, "dogadaliśmy się", a raczej rozliczyliśmy się.

Pozdro

t_o_m_a_s_h
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron