Pobicie z wtargnięciem na posesje-czy aby na pewno?

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Pobicie z wtargnięciem na posesje-czy aby na pewno?

Postprzez Alfred » Śr, 23 paź 2013, 09:51

Witam,
Nigdy nie byłem karany, nigdy nie miałem styczności z sądami, nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w bójkach, także sytuacja opisana poniżej jest dla mnie cały czas trudna do pojęcia. Nie wiem do kogo mógłbym zwrócić się o jakąś poradę. Nie wiem jak przygotować się przed procesem. Dlatego piszę do Was. Jeśli byłoby to możliwe to prosiłbym o jakieś porady.
Cały opis napisałem wcześniej wraz z pytaniami i jedynie to tutaj przerzuciłem.

W dn. ….. w ….. woj. …. uderzył prawą ręką w twarz, a następnie kopał i bił obiema rękami po głowie, twarzy i innych częściach ciała leżącego ……. czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci zasinienia i obrzęku barku lewego na skutek czego pokrzywdzony miał ograniczoną możliwość poruszania lewą ręką, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i roztrój zdrowia trwający dłużej niż dni 7.
Tj. o przestępstwo określone w art. 157§ 1 K.K
….wbrew wezwaniu przez osobę uprawnioną do opuszczenia terenu posesji nr …. przy ul. ……. miejsca tego nie opuścił.
Tj. o przestępstwo określone w art. 193§ K.K
Wykaz innych dowodów do odczytania:
1)notatka urzędowa……………….karta nr 1
2)karta informacyjna leczenia……………karta nr 9
3)kserokopia historii choroby…………….karta nr 16-17
4)opinia………………karta nr 20
5)karta karna……………..karta 24
6)wywiad o osobie podejrzanej …………..karta nr 26

Po opuszczeniu mieszkania udałem się w stronę domu …… w którym mieszka wraz z córką ….. w celu wyjaśnienia przyczyn po których jego córka przyszła roztrzęsiona do mojego mieszkania. Po wejściu na posesje zauważyłem przez okno, że ….. siedzi przed komputerem w dużym pokoju po czym zapukałem w okno. Gdy tylko …... mnie zauważył zaczął bardzo nerwowo się zachowywać, coś mówił przez zaciśnięte zęby, po czym wstał, złapał krzesło na którym siedział i chciał z nim wybiec na zewnątrz gdzie stałem. Ostatecznie rzucił krzesło i wybiegł bez niego. Od drzwi wejściowych zaczął krzyczeć abym „wypierdalał” oraz że mnie zabije. Po tym agresywnym zachowaniu zacząłem się wycofywać jednak on cały czas na mnie napierał wykrzykując, że mnie zabije. Zaczął wymachiwać w moją stronę zaciśniętymi pięściami, parę razy musiałem zablokować jego cios tak abym nie dostał w twarz. Mimo to cały czas próbowałem się wycofać. Doszliśmy tak do furtki, gdzie w akcie obrony przed jego ciosami sam wymierzyłem mu cios w twarz po czym zaczęliśmy się szarpać. Podczas tej szarpaniny przewróciliśmy się na ziemie, gdzie oboje zablokowaliśmy sobie ruchy trzymając swoje ręce. ….. był caly czas bardzo agresywny i wykrzykiwał, że mnie zabije. Po kilku sekundach powiedział żebym go puścił, a ja mówiłem aby to on mnie puścił. Po paru takich wymianach słów puściliśmy się, wstaliśmy i każdy poszedł w swoją drogę.
Obrzęk i zasinienie barku o którym mowa w art. 157 K.K. powstał dwa tygodnie przed tym zajściem, gdy ten sam się przewrócił i po którym był na zwolnieniu lekarskim.

-czy wyżej opisaną sytuację można określić art. 193§ K.K. skoro t.l. uniemożliwiał mi opuszczenie posesji, grożąc mi śmiercią i atakowaniem?
-jeśli obrażenia, o których mowa nie powstały bezpośrednio po zajściu lecz przed nim, a samo zajście jedynie pogorszyło jego stan lub tylko je odnowiło to czy można jednoznacznie określić, że to naruszenie czynności i rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7dni jest wynikiem tego zajścia?
- czy mogę starać się o obronę z urzędu oraz w jaki sposób i kiedy?
-jeśli jestem bezrobotny, nie mam żadnych dochodów ani własności to czy mogę starać się o zdjęcie opłat sądowych?
-jaki może być koszt takiej rozprawy jeśli bym ją przegrał?
Alfred
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 23 paź 2013, 09:40

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron