PILNE: Œwiadek w sprawie byłego pracodawcy.

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

PILNE: Œwiadek w sprawie byłego pracodawcy.

Postprzez jovanka76 » Wt, 25 paź 2005, 12:33

Witam. Właśnie dostałam telefon od mojego byłego pracodawcy, ze na adres firmy wpłynęło dla mnie wezwanie do sadu w charakterze świadka. Spra dotyczy wynoszenia mienia, ale nie znam szczegolow, poniewaz dotalam taka informacje telefonicznie. Wydaje mi sie ze po 1) nie powinni przyjmowac takiego wezwania jesli bylo tam moje nazwisko - nie jestem przeciez juz ich pracownikiem, a skoro juz odebrali, otworzyli i przeczytali to powinni odeslac to wezwanie wraz z pismem ze nie jetsem juz pracownikiem ich firmy.
CZY MAM RACJĘ? I czy mam obowiazek stawiennictwa skoro nie dostałam osobiscie wezwania - tylko przekazano mi taka inf tel.
jovanka76
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 25 paź 2005, 14:54

Zasadniczo nie masz w takiej sytuacji obowiązku stawiennictwa w sądzie. Pracodawca powinien odesłać wezwanie do sądu, ewentualnie podając Twój aktualny adres (jeśli zna).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości