Odstąpienie od umowy

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Odstąpienie od umowy

Postprzez Paulinaa » So, 11 lut 2006, 18:15

Zakładam jeszcze jeden temat dotyczący mojej ciotki.

Otóż tydzien temu podpisała umowę przedwstępną dotyczącą sprzedaży mieszkania. Chciałaby się teraz jednak wycofać z tej umowy. Jest taka możliwość? Dodam że w umowie nie było terminu dla umowy przyżeczonej.
Paulinaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 11 lut 2006, 18:19

W jakiej formie była zawarta umowa?
Termin to nie tylko konkretna data. Czy termin nie był określony pośrednio - w sposób opisowy?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Paulinaa » So, 11 lut 2006, 18:27

Forma pisemna umowy.

Terminu nie było, po prostu przedstawicielka biura nieruchomości podsunela jej pismo na którym było napisane coś w tym stylu:

Zgadzam się na sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości.

Nie było żadnych dat.

Przedstawicielka powiedziała, że kupiec jest pewny, na mur beton kupi i powiedziała również, że odezwie się za 2 dni. Minął tydzien i nic.. a sa już inni chętni, którzy kupili by od ręki, ciotce zależy na czasie, bo chce wyjechać za granicę.
Paulinaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 11 lut 2006, 19:53

Zgadzam się na sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości.


To mi nie wygląda na umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania. To raczej coś w rodzaju umowy pośrednictwa - i to nie na wyłączność i jeśli to cała treść umowy to także bez ustalonego wynagrodzenia za pośrednictwo.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Paulinaa » N, 12 lut 2006, 11:53

Dokladnie to taka umowa, sprzedazy mieszkania. Tyle ze wlasnie ciotka chce zrezygnowac i nie wie czy moze. Ja jej nie umiem pomoc, nic nie znalazlam w Kodeksie, przegladam duzo rzeczy.. no ale nie wiem.

UPDATE: Do umowy pośrednictwa maja zastosowanie przepisy dot. umowy zlecenia.. no to zaraz zajrze do K.C. i wszystko będę wiedzieć
Paulinaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości