kupno samochodu- a co potem?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

kupno samochodu- a co potem?

Postprzez gosiaw » N, 22 maja 2005, 15:17

Umowa kupna/sprzedaży samochodu podpisana- ale co dalej?
Bardzo proszę o "sciągę" gdzie się udac- krok po kroku. Czy trzeba zmieniac tablice? Czy na początku będa tymczasowe? Nie wim czy ma to znaczenie ale mieszkam w W-wie i sprzedający równiez jest z W-wy ale z innej dzielnicy.
Z góry dziękuję!
gosiaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 22 maja 2005, 16:16

Zadzwoń do Wydziału Komunikacji. Tam się wszystkiego dowiesz.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez gosiaw » N, 22 maja 2005, 19:06

No co ty nie powiesz? ;) A próbowałes juz takiej metody? ;)
gosiaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 22 maja 2005, 20:06

No co ty nie powiesz? ;) A próbowałes juz takiej metody? ;)


Jeśli nie masz telefonu w domu, ani nawet u sąsiada, to po prostu przejdź się tam i zapytaj. Napisałem 'przejdź się' na wypadek, gdybyś była zdziwiona sugestią 'przejedź się' :-)
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez gosiaw » N, 22 maja 2005, 22:21

Jeśli nie masz telefonu w domu, ani nawet u sąsiada, to po prostu przejdź się tam i zapytaj. Napisałem 'przejdź się' na wypadek, gdybyś była zdziwiona sugestią 'przejedź się' :-)
Pzdr.


Telefon to ja nawet mam ale zakres informacji, jaki posiadają panie w wydziale komunikacji, czynią twoją radę niewykonalną. Biorę tu pod uwagę że po wielu próbach uda ci sie połączyć z w/w wydziałem.
Pozdrawiam.
gosiaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 22 maja 2005, 22:52

Telefon to ja nawet mam ale zakres informacji, jaki posiadają panie w wydziale komunikacji, czynią twoją radę niewykonalną.


Skoro nie masz zaufania do informacji udzielanych telefonicznie przez pracownice Wydzialu Komunikacji, to zwroc sie pisemnie z prosba o udzielenie odpowiedzi na nurtujace Cie pytania do Urzedu Miasta.
A jesli rowniez nie bedziesz miala zaufania do tych odpowiedzi, to zabierz ze soba Paszport Polsatu i idz na calosc. :-)

Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez gosiaw » Pn, 23 maja 2005, 08:48

To nie jest kwestia braku zaufania. Chodzi raczej o moje drążenie tematu- a dokładnie o poziom "wydrążenia". I w sytuacji, kiedy na każde moje kolejne pytanie pada odpowiedź "To ja się spytam koleżanki" i słyszę ten nerwowy szept po drugiej stronie słuchawki- to chyba mam prawo być zaniepokojona. Dlatego chciałam dowiedzieć się konkretów od ludzi, którzy już to przeszli. I nowet udało mi się - zadałam parę pytań na innym, "branżowym", forum i na razie jestem usatysfakcjonowana.
Pozdrawiam.
gosiaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Igor » Pn, 23 maja 2005, 11:18

Z umową kupna samochodu idziesz do Wydziału kOmunikacji i tam już wszystko załatwisz. Wypełnisz druczki (czytaj : wniosek o rejestrację), opłacisz tablice i dowód (nie wiem czy na miesjcu czy będzeisz musiała udac się do banku !), opłacisz znaczki skarbowe. A dowod rejestracyjny dostaniesz albo staly albo tymczasowy to zależy od Urzędu.
Igor
 


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości