kupno uszkodzonego towaru

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

kupno uszkodzonego towaru

Postprzez 11016266 » So, 7 gru 2002, 00:40

Kupilem uzywanego palmtopa. Sprzedawce poznalem na allegro, ale w rezultacie towar kupilem po za aukcja. W opisie mial byc w stanie idealnym itp. W rzeczywistosci okazalo sie, ze urzadzenie ma niesprawna baterie, ktora trzyma zdecydowanie krocej niz mowil o tym sprzedawcan, w specyfikacji technicznej czas dzialania baterii rowniez jest znacznie dluzszy. Uwierzylem mu na slowo, mowil bardzo przekonywujaco, i wygladal uczciwie. Teraz gdy do niego pisze, on udaje ze mnie nie zna itd. Czy mam jakies szanse na odzyskanie pieniedzy ? Nie zawieralem z nim zadnej umowy kupna/sprzedazy. Urzadzenie nie bylo tanie, kosztowalo mnie prawie 1000 zl. Bateria jest w Polsce nie do dostania. Jezeli da sie jeszcze cos zrobic to prosze o jakies wskazowki.

pozdrawiam
11016266
11016266
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

wyslij mi na maila....

Postprzez wwwlodek » N, 8 gru 2002, 16:33

typ tej baterii to ci powiem czy jest w polsce osiagalna? mam dostep do wszystkich typow baterii...
wwwlodek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 8 gru 2002, 18:35

Kupilem uzywanego palmtopa. Sprzedawce poznalem na allegro, ale w rezultacie towar kupilem po za aukcja. W opisie mial byc w stanie idealnym itp. W rzeczywistosci okazalo sie, ze urzadzenie ma niesprawna baterie, ktora trzyma zdecydowanie krocej niz mowil o tym sprzedawcan, w specyfikacji technicznej czas dzialania baterii rowniez jest znacznie dluzszy. Uwierzylem mu na slowo, mowil bardzo przekonywujaco, i wygladal uczciwie. Teraz gdy do niego pisze, on udaje ze mnie nie zna itd. Czy mam jakies szanse na odzyskanie pieniedzy ? Nie zawieralem z nim zadnej umowy kupna/sprzedazy. Urzadzenie nie bylo tanie, kosztowalo mnie prawie 1000 zl. Bateria jest w Polsce nie do dostania. Jezeli da sie jeszcze cos zrobic to prosze o jakies wskazowki.


Fakt, że nabyłeś urządzenie używane, nie pozbawia Cię praw do wykonywania uprawnień z zakresu rękojmi za wady rzeczy (szczegóły: art. 556 i nast. kc). W szczególności prawdopodobnie zachodzi tu sytuacja, w której rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu [sprzedawca] zapewnił kupującego. Fakt, że nie zawarłeś umowy pisemnej, nie ma istotnego znaczenia, o ile jesteś w stanie wykazać, że w ogóle doszło do transakcji (z opisu wynika, że umowa została zawarta, tyle że nie na piśmie). 1000 zł to suma stosunkowo niska i dla zawierania umów o takiej wartości przepisy kc nie wymagają formy pisemnej nawet dle celów dowodowych (art. 75 § 1 kc).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez 11016266 » N, 8 gru 2002, 23:05

bardzo dziekuje za odpowiedz Marcinie, po Twojej odpowiedzi bede probowal wyegzekwowac pieniadze.

pozdrawiam
11016266
11016266
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość