Jak ustalić wysokość alimentów

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Jak ustalić wysokość alimentów

Postprzez Ula1997 » Pn, 18 kwi 2005, 23:18

Witam!
Jestem męzatką od 8 lat, nieukłada nam się w małżeństwie. Obecnie mój mąż nalega abym wyprowadziła sie z "naszego"
' mieszkania, ponieważ ten lokal należy prawnie do jego rodziców. Jestem skłonna opuścić to mieszkanie, ale proszę o poradę w związku z tym, jakie przysługują mi alimenty na moje 8- letnie dziecko. Dochody mojego męża to ok. 1500 zł miesięcznie, ja rownież pracuję i moje dochody to ok. 1400 zł miesięcznie, pracuje w szkole. W dodatku jestem osobą niepelnosprawną mam udokumentowany lekki stopień niepełnosprawności ustalony prze 14 rokiem życia. Moje dziecko ma problemy gastryczne i musi być pod ciągłą opieką lekarską, do tego dochodzi również odpowiednia dieta. Dodatkowo uczęszcza na wiele zajęć poza lekcyjnych: basen, nauka języków obcych, judo itp. Czy w związku z tym,ze opuszczam mieszkanie, będe wynajmować inne i chcę wychowywać dziecko na takim poziomie jak dotąd w jakiej wysokości mam szanse dostać alimenty?? Czy jest jakiś procentowy pułap?? Z góry dziękuję za okazaną pomoc i radę.
Ula1997
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Jak ustalić wysokość alimentów

Postprzez Marcin » Wt, 19 kwi 2005, 11:28

Nigdy nie da się z góry określić, jaka kwota alimentów jest adekwatna w danej sprawie - to zależy od całokształtu konkretnych okoliczności. O alimentach dużo już było na tym forum - skorzystaj z wyszukiwarki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości