fotoradary na drogach

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

fotoradary na drogach

Postprzez Monika » Pn, 10 maja 2004, 08:34

W mojej okolicy postawiono kilka fotoradarów. Stoi sobie na poboczu skrzynka z aparatem i pewnie pstryka fotki. Ale zaczęło mnie coś niepokoić. Nie widziałam nigdy zdjecia sporządzonego takim sprzętem, ale przypuszczam, że widać na nim co najwyżej samochód i nr rejestracyjny. Nie sądzę, żeby było widać, kto prowadzi pojazd. Więc ewentualnym mandatem zostaje obciążony właściciel samochodu, choć niekoniecznie to on siedzial za kółkiem? Takie fotografowanie miałoby chyba sens tylko, gdyby kawałek dalej stał radiowóz i zatrzymywał natychmiast samochody, którym zrobiono zdjęcie, bo raczej małe jest prawdopodobieństwo, że w ciągu tych kilku(nastu) sekund kierowcy się zmienili. Czy są więc jakieś szanse na podważenie mandatu sporządzonegon a podstawie takiego zdjęcia?
Monika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 10 maja 2004, 09:44

Policja twierdzi, że zdjęcie z fotoradaru przedstawia też osobę kierującego. Ale bywają różne dziwne sytuacje.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pn, 10 maja 2004, 10:02

Policja twierdzi, że zdjęcie z fotoradaru przedstawia też osobę kierującego. Ale bywają różne dziwne sytuacje.


Są sposoby :)
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pn, 10 maja 2004, 21:48

Czy są więc jakieś szanse na podważenie mandatu sporządzonegon a podstawie takiego zdjęcia?



Jak tylko go dostanę napewno Sąd będzie miał trochę pracy:d

radar
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pn, 10 maja 2004, 22:01

]Są sposoby :) [/url]




Ciekawe czy te radary posiadają pozwolenie na budowę?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pn, 10 maja 2004, 22:28

Policja twierdzi



Patrząc na te zdjęcia,a także na kompetencję w policji(chociażby z ostatnich dni) mam wątpliwości,wystarczy trochę
deszczu,słońca,czy ustawienia radaru pod pewnym kontem do
kierunku jazdy.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 13 maja 2004, 05:19

ciekawy jestem jakie wymogi musi spełnić te urządzenie,
aby uznać ten pomiar,gdybam?

1.homologacja
2.przy stacjonarnym,pozwolenie na budowę(odbiór budowlany)
3.jest to urządzenie pomiarowe(jakaś tam legalizacja)
4.badania techniczne
5.przeszkolony personel
6.informacja jaki jest błąd pomiaru
w zależności od miejsca ustawienia fotoradaru?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 13 maja 2004, 09:13

Zobacz np. rozporządzenie MGPiPS z dnia 20 stycznia 2004 r.
w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym (Dz. U. Nr 15, poz. 129).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 13 maja 2004, 15:31

Policja twierdzi.



Dziś widziałem zdjęcie(kolegi) zrobione w Warszawie,zrobione pod dużym kątem z radaru umieszczonego prawdopodobnie na chodniku i nisko.Szyby są czarne,a osoba kierowcy jest niewidoczna.Nawet najlepsze urządzenie niezmieni praw fizyki.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 13 maja 2004, 19:29

(Dz. U. Nr 15, poz. 129).



§ 6. Konstrukcja i wykonanie przyrządu oraz materiały stosowane do jego wytwarzania powinny:

3) zapewniać działanie przyrządu w warunkach występowania:

: d) oddziaływania impulsów przewodzonych zakłóceń na przyłączu zasilania i uziemienia lub zerowania ochronnego o wartości szczytowej 1 kV


Ciekawy jestem czy piszący rozumie swój tekst :d
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Administracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości