fotoradary na drogach

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Postprzez Marcin » So, 2 paź 2004, 21:26

obowiązek nałożony przez pord


Jaki masz obowiązek na myśli ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez RomanG » N, 3 paź 2004, 17:04

obowiązek nałożony przez pord


Jaki masz obowiązek na myśli ?

Art. 78. ust. 4. Prawa o ruchu drogowym.
RomanG
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 3 paź 2004, 23:18

To jest ciekawa sprawa. Jak pisałem wyżej, prawo do odmowy złożenia zeznań nie dotyczy już sytuacji, gdyby osoba najbliższa miała zostać przez to narażona na odpowiedzialność za wykroczenie. W razie możliwości narażenia na odpowiedzialność za przestępstwo, skłonny byłbym dać pierwszeństwo prawu odmowy udzielenia odpowiedzi, aczkolwiek problematyczna może być sytuacja, w którek osoba mająca udzielić informacji na podstawie art. 78 ust. 4 prd nie występuje w procesowej roli świadka.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 6 sty 2005, 17:55

Czy kolejny bubel unijny czyli 50km/h zostanie zweryfikowany przez życie?



Łapcie piratów, nie płotki



Fotoradar powinien łapać przede wszystkim piratów drogowych, a nie kierowców, którzy nieznacznie przekroczą prędkość - uważa Komendant Główny Policji. Nowe wytyczne dotyczące funkcjonowania tych urządzeń trafiły do komend w całej Polsce.



Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, w Białymstoku funkcjonariusze "podkręcają" fotoradar o około 20 kilometrów, choć nie jest to żadną regułą.


Kurier Poranny.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Cz, 6 sty 2005, 19:01

ja to sobie tlumaczę tak:

jest to nie walka z piratami drogowymi tylko bardzo dobry i skuteczny sposob na ściągnięcie szmalu dla urzędu wojewódzkiego.

zaczynają sie sprawy o bezpodstawne ograniczenie prędkości w miejscu, w którym warunki pozwalają na jazdę z większą prędkością. bardzo mnie to cieszy i zawsze będę "za".
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez RomanG » Cz, 6 sty 2005, 19:29

zaczynają sie sprawy o bezpodstawne ograniczenie prędkości w miejscu, w którym warunki pozwalają na jazdę z większą prędkością. bardzo mnie to cieszy i zawsze będę "za".


Możesz coś bliżej?
RomanG
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 6 sty 2005, 19:46


Możesz coś bliżej?



Nie wspomnę o nielegalnym(dzięki rozporządzniu L.Millera)pomiarze prędkości w km/h.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

czy cos sie zmienilo?

Postprzez schalker » Śr, 11 maja 2005, 14:23

hej, dostalem wezwanie na policje z uwagi na fotke z fotoradaru. czy cos w przepisach sie od ostatniego wpisu (styczen) zmienilo?
chodzi mi o nielegalny pomiar w km/h .
schalker
 

Postprzez Dredd » Śr, 11 maja 2005, 17:41

chodzi mi o nielegalny pomiar w km/h.


Nie wiązałbym raczej z tym argumentem żadnego praktycznego znaczenia

Osobiście nie słyszałem o żadnych zmianach w tej materii
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez schalker » Śr, 11 maja 2005, 17:42

czyli nie da rady sie wykręcić? :/
schalker
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Administracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość