Zwrot tytułu wykonawczego

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Zwrot tytułu wykonawczego

Postprzez Pandar » Pt, 25 cze 2004, 20:55

Zależało mi aby komornik zwrócił mi tytuł wykonawczy po egzekucji więc ograniczyłem we wniosku egzekucję do kwoty wynikającej z tytułu pomniejszonej o 7 groszy :)
Komornik jednak tytułu wykonawczego zwrócić nie chce. Postanowił "zakończyć postępowanie egzekucyjne w sprawie i tytuł wykonawczy pozostawić w aktach sprawy, ponieważ całe roszczenie wynikające z tytułu wykonawczego zostało zaspokojone."

Czy mogę wyegzekwować jakoś zwrot tytułu wykonawczego od komornika? Już we wnisku egzekucyjnym napisałem, że z powodu ograniczenia egzekucji chcę odzyskać tytuł wykonawczy...

Jeżeli zaskarżyłbym to postanowienie skargą na czynności komornika, to czy dłużnik ma jakieś szanse na to, żeby to mnie sąd obciążył kosztami postępowania? ;)
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 26 cze 2004, 00:44

Możesz wnieść skargę na czynności komornika w terminie siedmiodniowym od doręczenia skarżonego postanowienia.
Rozstrzygnięcie o kosztach, moim zdaniem, powinno się opierać na zasadzie odpowiedzialności za wynik procesu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pn, 28 cze 2004, 11:45

Nikt nie ma przeciwnych poglądów? ;)
Może mógłbym złożyć wniosek do komornika o sprostowanie oczywistej pomyłki rachunkowej?
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 28 cze 2004, 12:29

Może mógłbym złożyć wniosek do komornika o sprostowanie oczywistej pomyłki rachunkowej?


Nie wydaje mi się, bo prowadziłoby to do merytorycznej zmiany postanowienia ;). Możesz ewentualnie wnieść równolegle wniosek o sprostowanie oraz skargę na czynność komornika (dla zachowania terminu). Gdyby komornik dokonał sprostowania, skargę będziesz mógł wycofać.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pn, 28 cze 2004, 12:57

Nie wydaje mi się, bo prowadziłoby to do merytorycznej zmiany postanowienia ;).

No to w tej sytuacji chyba nic nie wykombinują żebym "przegrał" koszty procesu ze skargi?
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 28 cze 2004, 14:08

Będzie to zależało od wyniku sprawy ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Cz, 5 sie 2004, 11:50

Komornik przysłał nowe postanowienie (z datą 2 sierpnia 2004) i zwrócił tytuł wykonawczy.
Co teraz zrobić żebym to nie ja zapłacił za postępowanie skargowe? :)
Skarga została wniesiona opłacona przy użyciu znaczka opłaty sądowej... Jeśli komornik przysłał nowe postanowienie, to chyba sąd coś zadziałał. Zawiadomienia żadnego z sądu nie dostałem dotychczas.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 5 sie 2004, 14:04

Sprawdź, czy sąd podjął jednak jakieś czynności procesowe. Jeśli skarga nie została jeszcze rozpoznana, możesz ją cofnąć.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Cz, 5 sie 2004, 16:10

Dowiedziałem się telefonicznie w sekretariacie, że Sąd wysłał do komornika odpis skargi zobowiązując go do ustosunkowania się do podniesionych w niej zarzutów i niezwłocznego przedstawienia akt sprawy egzekucyjnej.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 5 sie 2004, 17:34

To sprawa jest jasna.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron