zostałem oszukany na allegro.pl

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Zostałem oszukany na allegro.pl

Postprzez Daro » Pn, 14 lip 2003, 19:06

Witam.
Mam problem związany z zakupami w internecia- konkretnie z serwisem allegro.pl.
W maju kupiłem od pewnego użytkownika perfumy, wpłaciłem pieniądze z góry na konto i... człowiek znikł. Coś mi się wydaje, że mogę się pożegnać z towarem i z pieniędzmi bo czekam już tyle czasu i nic. Do tego jego konto jest zawieszone. Ten człowiek podobno ciągle zmienia swoje konta więc nigdy nie wiadomo czy przypadkiem u niego się nie kupuje, miał nawet kilka komentarzy - pozytywnych. Jest trochę takich osób, które też się na niego nadziały.
Myślałem żeby zgłosić to na policję ale chyba już nie odzyskam tych pieniędzy.
Poradźcie mi co mam zrobić w takiej sytuacji, od czego zacząć. Jestem zielony w tym temacie.
Pozdrawiam,
Daro
Daro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 15 lip 2003, 00:58

Możesz zawiadomić policję lub prokuratora o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 286 kk na Twoją szkodę lub żądać wydania przedmiotu umowy sprzedaży w postepowaniu cywilnym.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Prokurator » Wt, 22 lip 2003, 14:52

Zachęcam do zgłoszenia przestępstwa organom ścigania.
Oszustwa są nagminne w internecie natomiast maleńki odsetek jest zgłaszany.
Wykrywalność sprawców tego typu przestępstw jest naprawdę bardzo duża :)
Prokurator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Jak najbardziej zglaszac!!!

Postprzez trixter » So, 16 sie 2003, 00:01

Także jestem jednym z Allegrowiczów i czesto słyszę o przypadkach oszustw :( Jeżeli mnie ktoś by oszukał, to od razu złożyłbym zawiadomienie o przestępstwie.
Trzeba eliminować takich osobników!!!
trixter
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Fragles » So, 30 sie 2003, 13:11

Bydgoski ślad internetowego oszusta
Gazeta.pl mc 28-08-2003, ostatnia aktualizacja 28-08-2003 18:16

Policjanci z Bydgoszczy tropią oszusta naciągającego klientów serwisu internetowych aukcji Allegro.pl
Kilkadziesiąt osób zaciska kciuki, by policjanci schwytali oszusta, który grasował na Allegro. Ktoś podpisujący się "Toja" okradał klientów. "Nazywam się Marcin Kamiński, mieszkam w Bydgoszczy (Błonie)" - tak oszust przedstawia się na swojej stronie internetowej. Oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, komputerowy i karty telefoniczne. Początkowo był uczciwy. Klient płacił, towar był dostarczany na czas.

Na początku wakacji do komisariatów policji zaczęli zgłaszać się kolejni poszkodowani. - Wylicytowałem kartę graficzną na dobrą cenę, zapłaciłem za nią, ale przesyłki nigdy nie otrzymałem - mówi jeden z poszkodowanych.

- Dziś na liście oszukanych jest trzydzieści osób - mówi Jakub Cichecki z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. - Ludzie kupowali na Allegro karty graficzne, twarde dyski, karty telefoniczne (zdrapki). Marcin K. natomiast wylicytował laptopa, sprzedający przesłał mu sprzęt, a on nie zapłacił. Straty jego klientów szacujemy na kilkanaście tysięcy złotych.

Poza Marcinem K. na jego stronie występują jeszcze nazwiska dwóch osób. - Podane na niej numery telefonów nie istnieją - mówią policjanci. Dwa nazwiska (łącznie z Marcinem K.) są prawdopodobnie wymyślone, trzeci z mężczyzn był przesłuchiwany. Twierdzi, że jakiś czas temu ktoś mu ukradł dokumenty i teraz się pod niego podszywa. Zaklina się, że nie ma nic wspólnego z Allegro. - Nawet nie wiem, jak to się odbywa - mówił podczas przesłuchania bydgoszczanin.
Fragles
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość