Zostałem oszukany wpłaciłem a nieorzymałem...

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Zostałem oszukany wpłaciłem a nieorzymałem...

Postprzez andrzej17 » So, 18 sie 2007, 17:52

Co mogę w tej sytuacji zrobić??
Szukając części do mojego motorku napotkałem na jednym z forum osobę które chciała te części sprzedać. Cena była dla mnie dobra więc się z nim dogadałem przez gadu-gadu i ja mu wpłaciłem pieniądze a on miał mi wysłać paczkę. Oczywiście wszystko było tylko dogadane przez gadu-gadu nigdzie nie wystawił aukcji. Paczka już długo niema i tamten gościu nie odpowiada na gg. Jedynie co mam to wszystkie rozmowy z nim póki sie jeszcze odzywał i zrzut ekranu z forum na którym napisał że ma te części na sprzedaż i pokwitowanie wpłaty pieniędzy na jego konto.
Rozmawiałem z nim przez telefon to twierdzi że wysłał mi paczkę ale nie chce mi podać numeru nadania czyli jest coś nie tak
Mam 17lat i nie wiem co zrobić
andrzej17
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 18 sie 2007, 18:08

Zgłoś na policji wyłudzenie. Dowód wpłaty na początek wystarczy, a te wydruki tym bardziej , no i Twoje zeznanie. Jest oczywiste , że dla zabawy kasy mu nie wysłałes więc to on bedzie musiał sie tłumaczyć. Obawiać się nie musisz chyba że to masowy naciągacz bez oficjalnego majatku. Wtedy pomimo ukarania go ciężko bedzie cos odzyskac. Na poczatek wiec na policję smaruj.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez andrzej17 » So, 18 sie 2007, 18:10

Aha i z tego co wiem to on ma 16 lat
andrzej17
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 18 sie 2007, 20:43

nie ma to znaczenia ze ma 16
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 18 sie 2007, 21:14

nie ma to znaczenia ze ma 16


Zależy co dokłądnie masz na myśli.
W niektórych kwestiach może mieć znaczenie.
16 lat to zarówno wiek niższy od granicy odpowiedzialności karnej za oszustwo jak i wiek, w którym nie ma się jeszcze (co do zasady) pełnej zdolności do czynności prawnych.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 18 sie 2007, 22:02

Założyłem że autorowi pytania najbardziej zalezy na otrzymaniu towaru lub zwroyu pieniędzy. Pisząc że nie ma wiek znaczenia , miałem na myśli iż nie ma on wpływu na możliwość złożenia zawiadomienia na policję. Sadze że niezaleznie od tego czy naciągacz zostanie ukarany czy nie jest bardzo duża szansa na osiągnięcie celu głównego. To jedynie moje zdanie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez andrzej17 » N, 19 sie 2007, 16:24

A czy ja sam mogę iść i zgłosić tą sprawę na policje czy muszę iść z rodzicem mam 17lat.
andrzej17
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 19 sie 2007, 16:43

Przestępstwo oszustwa jest ścigane z urzędu, więc jeśli mówimy o zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia takiego właśnie przestępstwa, to policja powinna podjąć działania z urzędu - niezależnie od źródła z jakiego pochodzi informacja.

W praktyce - znając skłonność niektórych policjantów do uprawiania "spychologii" pod byle pozorem - proponuje pójść z rodzicem.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości