zmiana grup zaszeregowania

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

zmiana grup zaszeregowania

Postprzez heniek221 » Śr, 23 maja 2007, 21:31

ubiegłym roku w listopadzie zmieniono mi warunki umowy płacy wyniku czego z grupy 13 zostałem przesunięty do grupy 12 co przyczyniło się do tego że nie dostaliśmy podwyżki (pisałem już o tym wcześniej na forum). Obecnie znów z 12 grupy chcą nas przeszeregować na 11 i zabrać nam tytuł starszego pracownika. Nasza podstawa wynagrodzenia wynosi obecnie 330zł, Urząd Miasta chce podwyższyć tę kwotę do 500zł, a nasz zakład pracy nie zabezpieczył na ten cel środków (tj. różnicy 170 zł). Kazano pracownikom odręcznie napisać oświadczenie następującej treści "Oświadczam, że wyrażam zgodę na obniżenie stnowiska oraz kategorii zaszeregowania związku z podwyższeniem wynagrodzenia zasadniczego z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia". 3/4 załogi biurowej podpisała te oświadczenie, natomiast pracownicy terenowi są zbuntowani i nie chcą tego podpisać. Jesteśmy zastraszani, że zostaniemy zwolnieni, a pracujemy około 30 lat.
Czy to jest zgodne z przepisami? Czy dyrektor w razie nie podpisania takiego oświadczenia może nas zwolnić z pracy? Co związku z tym może nastąpić dalej? Czy powinniśmy wziąść prawnika? Czy możemy coś z tym zrobić, aby uniknąć zwolnień?
heniek221
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość