Zmiana wysokości roszczenia

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zmiana wysokości roszczenia

Postprzez adviser1 » So, 1 sty 2005, 20:57

Witam wszystkich bardzo serdecznie i ponownie prosze o pomoc.

Ok. 6 m-cy temu w Sądzie Rejonowym Wydz. Pracy....... , w związku z bezprawnym zwolnieniem mnie z pracy, złożyłem pozew o uznanie wypowiedzenia jako bezskuteczne, przywrócenie mnie do pracy oraz o zasądzenie odszkodowania z tytułu pomawiania mnie prze pracodawcę.
Część pierwsza roszczeń została rozpatrzona przez Sąd Rejonowy (wygrałem sprawę), lecz w drugoej części Sąd Rejonowy uznał się za niewłaściwy i odesłał sprawę do rozpoznania przez Sąd Okręgowy. W tej chwili trwa postępowanie przed tym sądem.
Teraz pytania:
1. Czy wyrok SO będzie wyrokiem ostatecznym?
2. Czy jest możliwość (i ewentualnie do kiedy) zmiany wysokości roszczenia (moja nieznajomość prawa doprowadziła do tego, ze złożyłem roszczenie o odszkodowanie tylko 3x wynagrodzenie; dopiero później dowiedziałem się, ze w takich przypadkach ma zastosowanie KC, a ten nie wprowadza żadnych ograniczeń, w przeciwieństwie do KP)
Z góry wielke dzięki za każdą okazaną pomoc.

adviser1
adviser1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 2 sty 2005, 01:43

Część pierwsza roszczeń została rozpatrzona przez Sąd Rejonowy (wygrałem sprawę), lecz w drugoej części Sąd Rejonowy uznał się za niewłaściwy i odesłał sprawę do rozpoznania przez Sąd Okręgowy. W tej chwili trwa postępowanie przed tym sądem.
Teraz pytania:
1. Czy wyrok SO będzie wyrokiem ostatecznym?


Nie, w tym zakresie to będzie wyrok sądu I instancji, od ktorego służy apelacja do Sądu Apelacyjnego.

2. Czy jest możliwość (i ewentualnie do kiedy) zmiany wysokości roszczenia (moja nieznajomość prawa doprowadziła do tego, ze złożyłem roszczenie o odszkodowanie tylko 3x wynagrodzenie; dopiero później dowiedziałem się, ze w takich przypadkach ma zastosowanie KC, a ten nie wprowadza żadnych ograniczeń, w przeciwieństwie do KP) .


Przedmiotowa zmiana powództwa jest dopuszczalna w trakcie całego postępowania w sądzie I instancji.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dziękuję....

Postprzez adviser1 » Pn, 3 sty 2005, 15:26

.....za szybką informację :)

pozdrawiam
adviser1
adviser1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron