zatarcie skazania 3 sprawy proszę o pomoc

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

zatarcie skazania 3 sprawy proszę o pomoc

Postprzez balala1 » Cz, 27 wrz 2012, 08:42

W imieniu znajomego proszę o poradę. Naczytałam się już tyle o zatarciu skazania, że ciężko mi to poukładać i juz nie wiem jakie kroki dokładnie podjąć, z jednej strony 5 lat, z drugiej 3 lata, a potem czytam że i po 6 miesiącach od wykonania kary i zapłaty grzywny mozna złożyc wniosek. Przeczytałam też, że jeśli jest kilka wykroczeń to na wszystko musze pisać wnioski....? przejdę do rzeczy.
w 1996 skazano go na 1 rok 4 m-ce pozbawienia wolności, 600zł grzywny, dozór kuratora, naprawienie szkody, zawieszono na lat 4 w 1998, a w 1999 warunkowe zwol. z okr. próby do 22-10-2001. Nastepnie niestety było kolejne wykroczenie art.47 , 8-6-2001 6 m-cy ograniczenia wolności, niodpł. pracy na cele publiczne-40 godz. miesiecznie-odbyte. I wreszcie 30-04-2008 art178a, art.42, art43, art.49 -wyrok 8-05-2008 80 st. po 50 zł grzywny, 1 rok zakazu prowadzenia pojazdów mech. zwrot prawa jazdy w term. 14 dni, świadczenie pieniężne i niestety na nieszczęście było płacone w ratach!-nie było innej możliwości ani sposobności tej rodziny. dlatego też wychodzi że dn. 2010-03-05 wykonano karę grzywny - czyli rozumiem ostatnia rata.
Co robić prosze Państwa żeby otrzymac świadectwo o niekaralności dla tego człowieka-potrzebne do pracy(on juz pracuje). od ostatniej zapłaty grzywny na raty mija 2,5 roku nie 3 więc nie ma szans na zatarcie skazania? czy próbować? co z wcześniejszymi wyrokami z dawniejszych lat? wniosek na kazde z osobna bardzo, ale to bardzo prosze o jakieś wskazówki...najbardziej boli to że gdyby zapłaciło się karę od razu to stosowny czas już by minął ale kto to wiedział
z góry dziękuję
M.M.
balala1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 08:35

Re: zatarcie skazania 3 sprawy proszę o pomoc

Postprzez a_bielawska » Pt, 28 wrz 2012, 03:23

Szanowna Pani, przede wszystkim zalecam przeczytanie kilku postów poniżej - już wiele zostało powiedziane na temat zatarcia.
a_bielawska
 
Posty: 34
Dołączył(a): Cz, 2 sie 2012, 07:14

Re: zatarcie skazania 3 sprawy proszę o pomoc

Postprzez balala1 » Pt, 28 wrz 2012, 22:36

tak, już przeczytałam kilkakrotnie, dziękuję za pomoc - nie pomoc!, skorzystałam z innego portalu gdzie po godzinie udzielono mi stosownych wskazówek! Chaotyczne wpisy i jeszcze bardziej chaotyczne odpowiedzi co do zatarcia skazania na Państwa portalu tylko przyprawiły mnie o zawroty i sto myśli niepoukładanych tak jak i te porady tutaj! wystarczyło mi dwoma zdaniami odpowiedziec np że co do tej sprawy nie wcześniej niz marzec 2013 jest wskazane złożenie podania o zatarcie skazania.

nie dziękuję i może niech Pani sobie przeczyta te posty poniżej, które dla zwykłego nie związanego z tymi sprawami człowieka są po prostu mylące!
balala1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 08:35

Re: zatarcie skazania 3 sprawy proszę o pomoc

Postprzez a_bielawska » Wt, 2 paź 2012, 07:10

Szanowna Pani, przede wszystkim cieszę się, że odnalazła Pani w końcu odpowiedź na nurtujące Panią wątpliwości. Proszę zważyć jednak na fakt, iż forum internetowe nie jest poradnią prawa i nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom, a informacje czy pomoc prawna udzielana Państwu na forum, tym czy jakimkolwiek innym, nie jest w żaden sposób wiążąca.
a_bielawska
 
Posty: 34
Dołączył(a): Cz, 2 sie 2012, 07:14


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron