Zatarcie skazania ?!!!

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Zatarcie skazania ?!!!

Postprzez Stanislaw » N, 15 kwi 2012, 11:55

Witam.

Wyrokiem Sądu zostałem winnym i skazanym za czyny:
-czyn z art. 178a par. 1 k.k. (jazda w stanie nietrzeźwości),
-czyn z art. 229 par. 3 k.k. (obietnica wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowej).

Sąd wydał wyrok łączny;
-jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata okresu próby,
-grzywnę,
-zakaz prowadzenia pojazdów.

Moje pytanie brzmi:
-po jakim okresie nastąpi zatarcie skazania z urzędu ?
-po jakim okresie mogę wystąpić z wnioskiem o wcześniejsze zatarcie skazania ?

Proszę o podanie podstawy prawnej.
Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Pozdrawiam, Stanisław.
Stanislaw
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 20 kwi 2011, 09:33

Re: Zatarcie skazania ?!!!

Postprzez marek40 » Śr, 16 maja 2012, 11:52

witam !!!!!
Mam pytanko na ktore szukam odpowiedzi ,nie wiem co moge zrobic z moim problemem .Bedac mysliwym zostało mi cofniete zezwolenia na mysliwska bron palna z art.209 1 KK,i zostalem skazany przez sad w Świeciu /n Wisla skazany na odpracowanie 100 godzin w czynie spolecznym w przeciagu 5 mies czyli po 20 godz tygodniowo.Gdy juz odpracowalem te godziny i kurator odeslal te papiery do sadu w
marek40
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 16 maja 2012, 11:45

Re: Zatarcie skazania ?!!!

Postprzez marek40 » Śr, 16 maja 2012, 11:56

[quote="marek40"]witam !!!!!
Mam pytanko na ktore szukam odpowiedzi ,nie wiem co moge zrobic z moim problemem .Bedac mysliwym zostało mi cofniete zezwolenia na mysliwska bron palna z art.209 1 KK,i zostalem skazany przez sad w Świeciu /n Wisla skazany na odpracowanie 100 godzin w czynie spolecznym w przeciagu 5 mies czyli po 20 godz tygodniowo.Gdy juz odpracowalem te godziny i kurator odeslal te papiery do sadu w Swieciu i w lutym sad je juz mial .W tygodniu zadzwonilem z zapytaniem czy moge ponownie sie starac o zwrot zezwolenia na bron ,i dostalem odpowiedz : iz moge ale po 2017 roku dopiero ,moje pytanie do Was czy jest mozliwosc szybszego zatarcia skazania?
marek40
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 16 maja 2012, 11:45

Re: Zatarcie skazania ?!!!

Postprzez arche » Pn, 13 sie 2012, 01:26

Pomylił Pan paragrafy.
Za co został Pan skazany? Za nielegalne posiadanie broni?
arche
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 02:21


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron