Wypłata zaległego wynagrodzenia przez komornika

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Wypłata zaległego wynagrodzenia przez komornika

Postprzez Andrzej-M » Wt, 18 lis 2003, 17:24

Mam takie oto zagadnienie:
Mój pracodawca /duży zakład przemysłowy/ zalegał i zalega nadal z wypłatą zaległych wynagrodzeń i innych należnych świadczeń tzw.okolicznościowych jak np.trzynastki.
Po wniesieniu sprawy do Sądu.Sąd oczywiście swoim werdyktem nakazał pracodawcy wypłatę zaległych świadczeń.Te zaległe świadczenia ściąga z konta bankowego pracodawcy Komornik Sądu i następnie te kwoty przekazuje za pośrednictwem Poczty Polskiej przez listonosza na domowy adres.Jedynym dokumentem potwierdzającym otrzymanie kwoty jest druczek przekazu pocztowego przekazany przez listonosza.
Natomiast nie ma dołączonego żadnego dokumentu,który by jednoznacznie stwierdzał np.za jaki okres jest otrzymana przez komornika kwota wynagrodzenia,czy jest tutaj potrącona kwota podatku,składek na ZUS,składki zdrowotnej itd.jak od każdego innego wynagrodzenia.Jest teraz problem,czy te otrzymane kwoty mam ująć w rocznym rozliczeniu podatkowym,a jeżeli tak to na podstawie jakiego dokumentu,przecież komornik mi nie wystawi PIT-u 11, a jak pytałem w dziale księgowości,to mi odpowiedzieli,że skoro się włóczę po sądach i otrzymuje "jakieś" kwoty od komornika to oni jako zakład pracy nic o tym nie wiedzą i nie będą mi z tego tytułu wystawiać żadnych PIT-ów 11,tym bardziej,że poza przekazem pocztowym nie podpisywałem żadnych list płac z tym związanych itd..
Może ktos z forumowiczów wie,jak to jest z przekazywaniem zaległych wynagrodzeń na drodze komorniczo-sądowej,czy przypadkiem ja sam od otrzymanych kwot nie powinnem na konto fiskusa wpłacić 19% od otrzymanych kwot?Chcę być w porządku wobec US ,stąd moje wątpliwości.Pozdrawiam
Andrzej-M
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 18 lis 2003, 19:39

Sprawa cały czas sprawia problemy - w każdym razie komornik nie odciąga podatku ani składek, bo to nie jest jego zadanie. Czy pracownik odzyskujący pieniądze od pracodawcy za pomocą komornika powinien sam odprowadzać podatek i składki, też jest wątpliwe. Pracodawcy też nie chcą bawić się tu w płatników, bo musieliby płacić podwójnie - komornik ściąga bowiem kwoty "brutto" i te wypłaca pracownikowi. Chyba nikt tu jeszcze niczego mądrego nie wymyślił ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości