zajęcie przez komornika

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

zajęcie przez komornika

Postprzez aruncio » Wt, 15 lis 2005, 11:23

Witam,
Pół roku temu zapadł wyrok o rozwodzie, lecz nieprawomocny, ponieważ wniesiona została apelacja.
Dwa miesiące temu przyszło pismo z Sądu o zabezpieczenie powództwa do czasu zakończenia sporu. W ciągu siedmiu dni wysłane zostało zażalenie ze względu na zbyt wysoką zasądzoną kwotę alimentów.
Do chwili obecnej nie ma żadnej odpowiedzi na złożony wniosek, natomiast komornik zajął środki na koncie bankowym (zaległe alimenty i bieżące).
Pragnę nadmienić, iż do tego czasu alimenty nie były płacone ze względu na nieprawomocny wyrok, ale na utrzymanie dziecka osoba objęta obowiązkiem alimentacyjnym łożyła dobrowolnie dokonując zakupu niezbędnych rzeczy dla prawidłowego rozwoju małoletniej osoby.
Co można w tej sytuacji zrobić, ponieważ zajęta kwota jest b.wysoka. Do tego doszły oczywiście koszty egzekucji...
Proszę o pomoc.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Śr, 23 lis 2005, 10:37

Zaległości zostały zapłacone. Jakie kroki należałobypodjąć, aby "pozbyć" się komornika?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez spider » Cz, 26 sty 2006, 17:02

Jeżeli Faktycznie wszystkie należności zostałe zapłacone, należy dogadac się z małżonkiem - żeby zdjął komornika (znam to z autopsji) - komornik na wniosek wierzyciela ma obowiązek zaprzestac egzekucji.
Ja osobiście dogadałam się z mężem i zdjełam mu komornika, on zaś systematycznie wpłaca mi alimenty na konto.
spider
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Cz, 26 sty 2006, 17:07

Małżonek się zaparł i komornika "nie zdejmie"
Co teraz?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości