Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez edi11 » Pn, 28 lis 2005, 12:35

Witam
Mam taki problem. Niedawno rozpoczełam pracę z pensją 850,00 brutto. Czy komornik może mi wejść na pensję? Jeśli tak to do jakiej wysokości. Wiem że zgodnie z art. 87(1) kodeksu pracy wolne od potrąceń jest minimalne wynagrodzenie za pracę. A co w sytuacji gdy mam wynagrodzenie wyższe od minimalnego o 1 zł? Zaznaczam jeszcze że mój dług to nie są świadczenia alimentacyjne.
edi11
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 8 lip 2007, 21:27

. A co w sytuacji gdy mam wynagrodzenie wyższe od minimalnego o 1 zł?



No cóż 1 zł też pieniądz
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » N, 8 lip 2007, 22:12

Witam
Mam taki problem. Niedawno rozpoczełam pracę z pensją 850,00 brutto. Czy komornik może mi wejść na pensję? Jeśli tak to do jakiej wysokości. Wiem że zgodnie z art. 87(1) kodeksu pracy wolne od potrąceń jest minimalne wynagrodzenie za pracę. A co w sytuacji gdy mam wynagrodzenie wyższe od minimalnego o 1 zł? Zaznaczam jeszcze że mój dług to nie są świadczenia alimentacyjne.


Od tego roku minimalna placa to 948 zł brutto, więc jak możesz miec 850? ale jeśli pracujesz na pełnym etacie to faktycznie cała pensja wolna jest od zajęcia. No i fajnie, ze dobrowolnie płacisz alimenty:)
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości