wypadek po pijanemu

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Postprzez dordzi » Pt, 17 lut 2006, 11:27

mam jeszcze pytanie, wczoraj otrzymał informację z prokuratury, że do sądu Rejonowego - Wydział Grodzki- skierowano akt oskarżenia przeciwko nie mu. W związku z tym mam pytanie czy z przepsiów wynika mozliwość otrzymania kopii tego aktu oskarżenia i czy w tym akcie oskarżenia prokuraot określa jakiej domaga sie kary.
dordzi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 17 lut 2006, 18:07

czy z przepsiów wynika mozliwość otrzymania kopii tego aktu oskarżenia


Sąd ma obowiązek ten akt doręczyć oskarżonemu (zapewne przyjdzie wraz z wezwaniem na rozprawę)

czy w tym akcie oskarżenia prokuraot określa jakiej domaga sie kary.


Jeśli nie doszło do złożenia przez prokuratora wniosku o skazanie bez rozprawy (w trybie art. 335 k.p.k.) to nie określa.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi » Pn, 20 lut 2006, 08:00

dziekuję-dredd
dordzi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi » Pt, 24 mar 2006, 09:09

prosze jeszcze o nastepujące informacje. Wczoraj była sprawa na której sąd rozpatrzył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, przychylając się do wniosku. Na 2 lata prawo jazdy+kara grzywny 3.000 + nawiązka na okresloną instytucje 1.000,-. W związku z tym mam pytanie o dalsze procdeury, czy dostanie odpis wyroku i kiedy, jaki okres uprawomocnienia tego wyroku, czy dostanie wezwanie do zapłaty grzywny czy sam musi sie zgłosić aby dokonać wpłaty. jaka jest procedura związana z uregulowaniem nawiązki-czy dowód wpłaty nalezy przekazać do Sadu. zupełnie nie wiem jak mamy sie do tego zabrać.
dordzi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi » Pt, 24 mar 2006, 10:26

j jeszcze jedno- czy ta kara trafia do centralnego rejestru skazanych i po jakim czasie ulega zatarciu.
dordzi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości