umorzenie postepowania stłuczka czy wypadek?

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

umorzenie postepowania stłuczka czy wypadek?

Postprzez dordzi6168 » Wt, 31 paź 2006, 12:15

może ktoś zna się na procedurach sądowych i mi coś wyjaśni.
otóz mąż miał stłuczkę samochodem sprawa trafiła do Sądu grodzkiego, za wykroczenie w postepowaniu nakazowym dostał 800 zł. grzywny. Od wyroku odwołała się pokrzywdzona, twierdząc że chodzi na rehabilitacje kręgosłupa i miała 30 dni zwolnienia i chce żeby przekwalifikowac to jako wypadek. Sąd za zgodą męża skierował Panią do biegłego lekarza sądowego. Wczoraj przyszło postanowienie o kosztach biegłego (pokrywa skarb państwa) oraz pismo o terminie rozprawy 7.12.06r. i tu wpis " w sprawie umorzenia postepowania" nie wiem co o tym sądzić, czy to znaczy że odstapią od wypadku zostanie na stłuczce i co z tym wyrokiem nakzowym pierwszym!!! Bedę wdzięczna za wszelkie komentarze
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Wt, 31 paź 2006, 12:20

dodam jeszcze że na wezwaniu jest obecność nieobowiązkowa.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 31 paź 2006, 17:57

Czy od stłuczki minęło:
- więcej niż rok w momencie wydawania wyroku nakazowego
lub
- więcej niż dwa lata licząc od chwili obecnej?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Pt, 10 lis 2006, 13:54

nie, stłuczka miała miejsce w XII- 2005r- wyrok nakazowy z III/06 , sprawa odwoławcza w VI/06, biegły sądowy badanie z VIII/06, w XI/06 wezwanie na rozprawę w sprawie umorzenia.... na 7.12.06r. Tak wyglądaja terminy. Dziekuje za zainteresowanie tematem.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 11 lis 2006, 01:50

Wyrok nakazowy w momencie złożenia od niego sprzeciwu stracił moc (przestał istnieć).

Jeśli od daty czynu nie minął nawet rok to trudno mi jednoznacznie wskazywać czemu wyznaczono posiedzenie dotyczące ewentualnego umorzenia postępowania.

Być może z opinii biegłego wynika, że obrażenia pokrzywdzonej były uszkodzeniami ciała naruszającymi czynnośći jej narządów ciała na okres dłuższy niż 7 dni i w konsekwencji Sąd zamierza uznać, iż nie było to wykroczenie a przestępstwo.
Wówczas Sąd umorzy zapewne postępowanie o wykroczenie i zwróci się do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie przestępstwa.

Ale to tylko moje swobodne dywagacje.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Wt, 14 lis 2006, 08:14

bardzo ci dziekuję. Mam jeszcze pytanie a jaki byłby tryb postepowania Sądu, gdyby opinia biegłego lekarza była negatywna (na korzyść oskarzonego). i czy może oskarzony napisać upowaznienie do Sekretariatu sądu dla osoby bliskiej dać jej swój dowód osobisty, żeby otrzymać za odpłatnoscią ksero tej opinii biegłego (sam nie chce tam iść).
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 14 lis 2006, 09:32

Mam jeszcze pytanie a jaki byłby tryb postepowania Sądu, gdyby opinia biegłego lekarza była negatywna (na korzyść oskarzonego).


To zapewne doszłoby do skazania za wykroczenie (kolizję w ruchu drogowym) o ile oczywiście obwiniony ponosi za stłuczke winę.

i czy może oskarzony napisać upowaznienie do Sekretariatu sądu dla osoby bliskiej dać jej swój dowód osobisty, żeby otrzymać za odpłatnoscią ksero tej opinii biegłego (sam nie chce tam iść).


Może dać upoważnienie osobie bliskiej tylko wówczas jeśli ta osoba jest adwokatem albo radcą prawnym.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Wt, 14 lis 2006, 11:27

Bardzo ci dziękuję.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 14 lis 2006, 21:29

Dodam, że można sobie wyobrazić wysłanie przez obwinionego pisemnego wniosku o przesłanie mu odpisu opinii pocztą - z załączeniem na piśmie odpowiedniej ilości znaczków opłaty sądowej (w ten sposób nie trzeba iść do Sądu ale trzeba tu mieć na uwadze także to, że otrzymanie opinii w ten sposób będzie pewnie trwać dłużej)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości