Przestępstwo z art.286 §1. proszę o radę

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Przestępstwo z art.286 §1. proszę o radę

Postprzez sebokaro » Wt, 20 mar 2012, 10:42

Witam!

Moja rodzina posiada działkę rolno-leśną. Jakieś dziesięć lat temu, mama podpisała umowę z sąsiadem, mówiącą o tym, iż w zamian za odstąpienie połowy naszej działki on zobowiązuje sie wybudować domek letniskowy w stanie surowym na pozostałej części działki. Natomiast w zamian za wykończenie"pod klucz" tego domku miał wyciąć drzewa rosnące na naszej ziemi. W umowie nie została sprecyzowana liczba tych drzew, zostały wypisane jedynie gatunki, w wyniku czego sąsiad bezkarnie wyciął sobie tyle drzew ile chciał. Umowa ta została spisania ręcznie tylko raz i on ją zabrał, my natomiast nigdy nie otrzymalismy kopii tej że umowy.

Skończyło się na tym, że sąsiad oszukał Nas, wykorzystując naiwność mojej mamy, wyciął ponad 30 dużych drzew rosnących na naszej działce, i przez trzy lata nie zrobił nic w celu wybudowania domku. W końcu po 3 latach od zawarcia umowy, mama zrozumiała, że on nigdy nie wybuduje wspomnianego domku, dlatego też zażądała zapłaty za wyciete drzewo, zamiast już wtedy iść ze sprawą do sądu. Sąsiad zaproponował mamie zawarcie jeszcze jednej umowy zgodnie z którą wzamian za wycięte wcześniej drzewo za zgodą mojej mamy na naszej działce uzgodniono cenę 2000 tys. zł, którą on zobowiązuje sie wypłacić do 15 sierpnia 2004 roku. Mama podpisała tą "umowę", sasiad dostarczył nam te pieniadze najpierw 1000 zł w terminie a potem drugi 1000 zł po terminie. Pieniądze te jednak nawet w najmniejszym stopniu nie rekompensuje poniesionych przez Nas z tego tytułu strat.
W związku z tym mam pytanie czy to co zrobił sąsiad wykazuje znamiona przestępstwa z art. 286. §1. kodeksu karnego? I jakie są szansę na ewentualne wygranie tej sprawy przed sądem biorąc pod uwagę, iz mam podpisała tą drugą umowę?
sebokaro
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2012, 10:03

Re: Przestępstwo z art.286 §1. proszę o radę

Postprzez sebokaro » Wt, 20 mar 2012, 10:46

tam oczywiscie ma być 2 tys zł*
sebokaro
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2012, 10:03


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron