Proces adhezyjny

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Proces adhezyjny

Postprzez marekk » Wt, 6 wrz 2005, 15:40

Witam, sprawa o pobicie, nie złożyłem powództwa cywilnego, zresztą nie było rozprawy,oskarżony sie przyznał, było posiedzenie już jest wyrok uprawomocniony, złożyłem juz pozew cywilny, zapłaciłem wpisowe i dostałem pismo od prokuratora, zgłoszenie sie w celu zadośćuczynienia od pana x. przeciez nie zgłosiłem tego wczesniej w postepowaniu a wyrok karny juz zapadł, co teraz z tym zrobić? prokurator chce wytoczyc powóztwo cywilne?
marekk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 6 wrz 2005, 19:15

zgłoszenie sie w celu zadośćuczynienia od pana x.


Nie rozumiem - do kogo, gdzie masz się zgłosić ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez marekk » Śr, 7 wrz 2005, 09:04

prokurator przysłał wezwanie do stawienia sie do prokuratury, w celu zadośćuczynienia wyrządzonej szkody od oskarżonego.
marekk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Śr, 7 wrz 2005, 09:22

Witam, sprawa o pobicie, nie złożyłem powództwa cywilnego, zresztą nie było rozprawy,oskarżony sie przyznał, było posiedzenie już jest wyrok uprawomocniony, złożyłem juz pozew cywilny, zapłaciłem wpisowe i dostałem pismo od prokuratora, zgłoszenie sie w celu zadośćuczynienia od pana x. przeciez nie zgłosiłem tego wczesniej w postepowaniu a wyrok karny juz zapadł, co teraz z tym zrobić? prokurator chce wytoczyc powóztwo cywilne?


Tak w sumie o co dokładnie chodzi?? Końcówka Twojej wypowiedzi nie jest dla mnie spójna z pozostałą częścią.
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 7 wrz 2005, 15:07

prokurator przysłał wezwanie do stawienia sie do prokuratury, w celu zadośćuczynienia wyrządzonej szkody od oskarżonego.


Mówiąc delikatnie postępowanie prokuratora w tej sprawie wydaje się nietypowe. Czy w prawomocnym wyroku karnym o którym wspominasz Sąd zobowiązał oskarżonego (skazanego) do naprawienia wyrządzonej Ci szkody bądź orzekł jakieś świadczenie na Twoją rzecz (nawiązka?).

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do prokuratury i poprosił o bliższe wyjaśnienie o co chodzi.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez marekk » Śr, 7 wrz 2005, 16:13

nie, nic takiego nie miało miejsca, oskarżony przyznał sie do winy, odbyło sie tylko posiedzenie i wyrok skazujący,natomiast odszkodowania musiałem dochodzic na drodze cywlinej -tak powiedział mi adwokat który wział sprawe, wpłaciłem wspisowe, a teraz prokurator przysyła pismo...
marekk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 wrz 2005, 11:18

Tak jak napisał Dredd, najlepiej sprawę wyjaśnić w prokuraturze.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości