prosze o pomoc, obowiazek naprawienia szkody czy pozew adhezyjny pilne!!!

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez flowerpower9 » Śr, 23 sty 2008, 13:18

tzn. w papierach, ktore na moj wniosek dostalem kserokopie, jest taki zapis"...................obowiązek naprawienia szkody w przeciągu roku od uprawomocnienia się wyroku....."

ale nie ma tu nic, ze to z art. 46 tak jak mowisz dredd, ale mzoe to jest to samo, po prostu zaraz po uprawomocnieniu sie wyroku ma rok na naprawienie szkody, a nie dopiero po tym jak ten rok minie...

tak jak pisalem, dzieki Wam cos tu juz zaczynam rozumiec, ale dla mnie to i tak czarna magia...
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 24 sty 2008, 10:55

"...................obowiązek naprawienia szkody w przeciągu roku od uprawomocnienia się wyroku....."

ale nie ma tu nic, ze to z art. 46 tak jak mowisz dredd, ale mzoe to jest to samo


To nie jest to samo.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez flowerpower9 » Śr, 2 kwi 2008, 18:26

pozwole sobie wrócić do tematu, który jakiś czas temu przedstawiłem.

mianowicie, jest już wyrok prawomocny w tej sprawie. chodzi o przestępstwo oszustwa.

obowiązek naprawienia szkody w przeciągu roku......"

z tego co siędowiedziałem, to:

- skazany wyrokiem ma obowiązek oddania mi kasy do roku czasu od uprawomocnienai sięwyroku

- jeśli nie odda kasy to po roku od uprawomocneinai się wyroku powinienem napisać do Sądu z prośbą o nadanie klauzuli wykonalności oraz oddać sprawę komornikowi

- poza tym, dobrze by było, gdybym był w kontakcie z kuratoram izawodowymi, bo gość ma nadzór kuratora

1) czy jeszcze coś możecie mi doradzić w tej sprawie, żeby zwiększyć szansę na jak najszybsze odzyskanie pieniędzy?

2) obowiązek naprawienia szkody, jak to rozumować, skoro gość mnei oszukał w czerwcu 2007roku, na tamten dzień oszukał mnie na kilka tysięcy złotych,
- czy inflacja ma tu jakieś znaczenie?
- powiedzmy oszukał mnie na 5000zł, to ma mi oddać te 5000zł, czy też do tego dochodzi inflacja za okres od popełnienia czynu do oddania pieniędzy, i może jeszcze jakieś inne straty powinien wyrównać o których np. na tą chwilę ja niewiem (np. z powodu jego oszustwa musiałem jechać innym, droższym pociągiem i potem taksówką, bo mi uciekł ostatni autobus, uszczerbek na zdrowiu psychicznym przez to wszystko, koszt połączeń telefonicznych do Sądu i Policji w związku z tą sprawą, koszty wysyłania poczty w zw. z powyższą sprawą i być może jakieś inne koszty)???
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron