Prawa do zdjec i filmow i sposob rozliczenia

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Prawa do zdjec i filmow i sposob rozliczenia

Postprzez roni20 » N, 30 paź 2005, 18:30

Witam

Oto mam taki problem mianowicie, mam zamiar nakrecic film i zrobic zdjecia ktore pozniej bede uzywal do celow komercyjnych, z ktorych bede mial staly zysk. I teraz jest taka sprawa dowiedzialem sie iz nalzey podpisac wtedy umowe o "prawach autorkich majatkowych" i jak to jest wtedy ja moge powielac, sprzedawac nagrany material w formach ktore sa zapisane w umowie ? i tylko ja mam wtedy prawa do tego materialu czy prawa do czerpania korzysci z tego materialu tzn ze osoba ktora tam wystepuje juz nie moze tego sprzedawac ?

I jeszcze jedno, jak mam sie rozliczyc z osoba wystepujaca w moim filmie, jestem osoba fizyczna jak moge to zrobic ? Czy w tym przypadku oplacalo by sie zalozyc firme zajmujaco sie dzialanoscia typu filmowanie itp?

Pozdrawiam
roni20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » N, 30 paź 2005, 20:49

jesli współtworca sprzeda autorskie prawa majątkowe do utworu to juz ich nie posiada ( na wskazanych w umowie polach eksploatacji) posiada je natomiast ten kto je zakupił odróżnia się tego typu umowy rozporządzające od umów licencyjnych upowazniających tylko do używania utworu przez pewien czas, nie ograniczający tworce do udzielenia takiego samego zezwolenia innym podmiotom ( chyba,że byłaby to licencja wyłączna).
ponadto nalezy pamietac o tym, że wspołtwórcy nie moga przenieśc na ciebie swoich praw osobistych do swoich utworów tj. autostwa, prawa do nienaruszalności treści i formu utworu, prawa do nadzoru nad sposobem wykorzystywania utworu itd
pozdrawiam ,agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron