Prawa autorskie gry komputerowej

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Prawa autorskie gry komputerowej

Postprzez smogger » N, 5 wrz 2004, 13:16

Mam pytanie do wszystkich znających się na prawie w szczególności prawach autorskich. Oto pytanie chciałbym stworzyć grę i mieć do niej wszystkie prawa autorskie. O detale typu oprogramowanie to wiem jak się postarać ale jak mam załatwić aby moja GRA była uważana za moją własność? Wydaje się błahe ale nie jest na pewno musi być jakaś instytucja do spraw autorskich dlaczego dowodem jest fakt że NIE MA 2 gier o tej samej nazwie. Gdzieś musi być jakiś spis gier i ich tytułów. Znajomi mówili mi że może załatwić sobie do tytułu R w kółeczku czyli zarezerwowana nazwa to załatwiło by sprawę z tytułem ale gdzie to zrobić? Albo prawa do kopiowania gry dać na mnie czyli C w kółeczku ale też nie wiem gdzie? Tak mam wiec nadal jedno pytanie jak zarezerwowć sobie prawa do gry którą stworzę? Proszę o pomoc.
smogger
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Prawa autorskie gry komputerowej

Postprzez a_bielawska » Śr, 15 sie 2012, 00:51

Jeśli jesteś autorem gry i nie stworzyłeś jej na czyjeś zlecenie to przysługują Ci do niej prawa autorskie.
a_bielawska
 
Posty: 34
Dołączył(a): Cz, 2 sie 2012, 07:14


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości