regularna spłata niższa niż zasądzona a komornik-jak to wygląda prawnie?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

regularna spłata niższa niż zasądzona a komornik-jak to wygląda prawnie?

Postprzez beza » Śr, 13 sty 2010, 16:55

Witam,

Mam taką sprawę:

W wyniku podziału majątku wspólnego osoba X została zobowiązana do spłaty dużej kwoty na rzecz osoby Y.
Kwota została podzielona na raty na ok 6 lat, przy czym pierwsza rata jest o wiele wyższa od pozostałych.
Teraz pytanie: jesli osoba X będzie regularnie spłacać osobę Y ale w kwotach dużo niższych (tzn nie takich jakie wyznaczył sąd) to czy osoba Y może sprawę skierować do sądu o zajęcie komornicze i co w takiej sytuacji grozi osobie X?
Czy komornik ma prawo w takiej sytuacji zająć wynagrodzenie osoby X lub inne dobra materialne?
Zaznaczam, że mówie o sytuacji kiedy spłata odbywałaby się regularnie lecz w kwotach niższych niż te zasądzone.
Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź.
beza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez beza » Śr, 13 sty 2010, 17:07

Dodam, że chodzi o tzw. wolę spłaty lecz ze względu na sytuację finansową nie stac osoby X na spłatę w kwotach zasądzonych.
beza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez beza » Pn, 18 sty 2010, 22:12

Czy naprawdę nie ma osoby która odpowiedziałaby na moje pytanie???
A Dredd? A Darek???
Gdzie oni są???
beza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ecroso » Wt, 19 sty 2010, 11:48

To forum niestety umiera. Kiedyś było tu kilkadziesiąt wpisów dziennie, wiele polemik, a nawet kłótni. Coś się działo, a dzisiaj jedno pytanie dziennie i jedna odpowiedź na tydzień.
Szkoda bo wiele się tutaj ciekawych rzeczy dowiedziałem.
ecroso
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 12 mar 2010, 22:48

To forum niestety umiera. Kiedyś było tu kilkadziesiąt wpisów dziennie, wiele polemik, a nawet kłótni. .



Szkoda,ja tez dużo temu forum zawdzieczam
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » N, 14 mar 2010, 09:37

I ja...
laporteki
 


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości