spłata windykowanego kredytu/komornik

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

spłata windykowanego kredytu/komornik

Postprzez joannab » Cz, 6 maja 2004, 13:19

czy ktos mógłby rozwiać moje wątpliwości?otóż podjęłam rozmowy z CRH Żagiel odnośnie spłaty zaległego kredytu . jednocześnie wysłałam pismo o umorzenie kosztów związanych z oddaniem sprawy do komornika(odsetki ,koszty procesu , koszty zastępstwa adwokackiego )zobowiązując się do spłaty należności głównej w 5 ratach .otrzymałam pismo od wierzyciela ,że muszę wpłacić 6 rat(jedną już wpłaciłam)i wtedy zapadnie decyzja odnośnie kosztów . sęk w tym ,że te raty pokryją całą wierzytelność(oprócz komornika ,którego i tak ja muszę zapłacić) i wówczas nie ma potrzeby żadnej pertraktacji . czy mogę domagać się konkretnej decyzji wierzyciela?ja po prostu mam wrażenie ,że ktoś chce jednak uniknąć zmniejszenia mi kosztów .więc po co ta gierka?nie można od razu napisać ,że mam płacić wszystko?czy ktoś miał do czynienia z działem windykacji tej firmy?
joannab
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 6 maja 2004, 15:50

Nie miałem do czynienia z tą firmą, natomiast wierzyciel nie ma obowiązku wydawania jakiś decyzji. Nie bardzo jednak rozumiem jedną rzecz - czy wysokość owych sześciu rat jest taka, że pokryje zarówno należność główną, jak i pozostałe koszty ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez joannab » Pt, 7 maja 2004, 13:33

rozumiem ,że wierzyciel nie musi i nie ma obowiązku negocjacji z dłuznikiem , ale skoro wyrażono zgodę na takie negocjacje , to należałoby ustalić konkrety i zająć jakieś stanowisko oraz ustalić kwotę ewentualnego umorzenia lub kategorycznie odmówić możliwości zmniejszenia zadłużenia . w obecnej sytuacji nie wiem czy spłacić muszę całość długu czy mogę liczyć na jego zmniejszenie .

raty są tak wysokie ,że pokryją dług wobec wierzyciela
(wyłączając koszty komornika)
joannab
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Pt, 7 maja 2004, 14:26

Wydaje mi się, że długi należy spłacać (duże czy małe - w końcu to dług zaciągnięty) . Negocjowac można koszty. Jak spłaciasz dług to wtedy mogą podejść do negocjacji kosztów, ale nie muszą. Banki rządzą się swoimi prawami. Nie ma na nich mocnych !!! Generalnie ktoś powienien ukrócić zapędy banków
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 7 maja 2004, 15:07

Przypominam, że banki udzielają kredytów nie ze swoich pieniędzy, tylko z powierzonych im przez depozytariuszy, stąd muszą szczególnie dbać o odzyskanie swoich należności. Zgodnie z art. 50 ust. 2 Prawa bankowego, bank dokłada szczególnej staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanych środków pieniężnych.

To jest myśl bardziej ogólna, nie oceniam postępowania bankui w tym konkretnym przypadku, bo nie znam szczegółów.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 7 maja 2004, 15:16

Należałoby też zbadać, czy Żagiel ma pełnomocnictwo banku do zwolnienia dłużnika z długu, choćby częściowo ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 7 maja 2004, 20:07

Nie miałem do czynienia z tą firmą, ?




[url=http://www.mforum.biz/viewthread.php?FID=1&TID=1343]żagie
l[/url]
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości