Komornik i Socjalne

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Komornik i Socjalne

Postprzez rufioxxx » Śr, 25 lip 2007, 21:31

Witam

Czy komornik ma prawo zabrać wczasy pod gruszą wypłacane z funduszu socjalnego raz w roku razem z wypłatą przez zakład pracy oraz gdy urodzi się dziecko czy pieniążki z tytułu urodzenia dziecka z funduszu socjalnego ,wypłacane razem z wypłatą i przelane na konto.

Czy wolóle komornik ma prawo zająć pieniążki Socjalne..? czy tylko połowe wypłaty...
rufioxxx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 25 lip 2007, 23:06

Niestety nie ma prawa socjalu zabrać. Co więcej nie ma prawa również zająć 50% wynagrodzenia jeśli nie jest ono dwukrotnie wyzsze od ustawowego najniższego wynagrodzenia. Prawo Janosikowe
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rufioxxx » Pn, 30 lip 2007, 13:28

To w tym momencie jeżeli jest nas pięcioro ,troje dzieci i dwoje dorosłych a zarobek mój jest w wysokości 1800zł i tylko ja pracuję to czy może pobierać 50% czy nie.

Czyli nie ma prawa pobrać wczasów pod gruszą oraz z tytułu urodzenia się dziecka wypłacone z zakładu pracy, tak...
rufioxxx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 30 lip 2007, 15:59

To w tym momencie jeżeli jest nas pięcioro ,troje dzieci i dwoje dorosłych a zarobek mój jest w wysokości 1800zł i tylko ja pracuję to czy może pobierać 50% czy nie.

Czyli nie ma prawa pobrać wczasów pod gruszą oraz z tytułu urodzenia się dziecka wypłacone z zakładu pracy, tak...

Jezeli 1800 to wynagrodzenie netto to oczywiscie moze 900 zabrac.
Socjalu i zasilkow nie moze
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rufioxxx » Pn, 6 sie 2007, 09:58

Od kiedy jest taka ustawa że nie może zabierać, bo do tej pory zakład posyłał na żecz komornika połowę wszystkiego nawet za urodzenie dziecka. Będę się musiał odwołać z tym do zakładu że źle przekazali kwotę. Bo przekazali połowę za urodzenie dziecka i połowę za wczasy pod gruszą, zamiast tylko wypłatę i żądać o zwrot źle naliczonej wypłaty.
rufioxxx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

komornik

Postprzez pinkiboy » Pn, 6 sie 2007, 19:03

Tak to już jest z komornikami i niedołuczonymi księgowymi. Faktycznie socjalu nie powinien zabrać, dodatków nie będących wliczanych do dochodu, np.: zwrtou za mieszkanie, ryczałtu za pranie, itp. itd. też nie powinien zabrać.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości