Bankowość internetowa - kardynalny błąd banku

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Bankowość internetowa - kardynalny błąd banku

Postprzez thalantyr » Śr, 31 sty 2007, 13:59

Witam. Moja dziewczyna od roku miała założone Inteligo (bankowość internetowa) w PKO BP, jednak dopiero ostatnio pojawiła się potrzeba skorzystanie z niego. Kiedy zalogowała się po raz pierwszy na „swoje” konto przez internet (używając otrzymanych przy podpisywaniu umowy o Inteligo danych – hasło i id) naszym oczom ukazało się konto Pana Krzysztofa K. – osoby zupełnie jej nieznanej, natomiast w danych konta moja dziewczyna figurowała jako współwłaściciel. Pierwszym jej odruchem było zatelefonowanie pod numer obsługi klienta, gdzie po dokładnym opisaniu problemu, została przeproszona i zapewniona o jak najszybszym uporaniu się z tą sprawą. Jednak przez 2 kolejne dni bank nie zajął się tą usterką. W końcu zdenerwowani całą sytuacja przelaliśmy prawie wszystkie dostępne środki (2800zł) na numer jej właściwego konta. Dopiero w dzień po dokonanym przelewie bank zablokował dostęp do konta. W tej chwili sytuacja jest taka: bank zwrócił pieniądze panu Krzysztofowi, jak się okazało za zaistniałą sytuację odpowiada konkretny pracownik banku, moja dziewczyna umówiła się z naczelnikiem oddziału banku na spotkanie. Moje pytania w związku z tym są takie: Czy bank ma prawo żądać zwrotu przelanych pieniędzy? Czy moja dziewczyna ma prawo żądać zwrotu opłaty za prowadzenia przez rok konta Inteligo, ewentualnie czy najeży jej się jakieś odszkodowanie za nienależyte wykonanie czynności bankowych? Do jakiej instytucji można zgłosić tą sprawę w celu ochrony innych konsumentów przed podobnymi „przygodami”?
thalantyr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Śr, 31 sty 2007, 14:11

Czy bank ma prawo żądać zwrotu przelanych pieniędzy?

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Patrz art. 405 i następne kodeksu cywilnego. I nie można w tym przypadku skorzystać z dobrodziejstwa art.409.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość