Umorzenie postępowania przez prokuratora

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Umorzenie postępowania przez prokuratora

Postprzez Jo_anna » Cz, 14 sty 2010, 17:50

Witam serdecznie i proszę o pomoc.
Córka uległa wypadkowi- ze stałym uszczerbkiem na zdrowiu, nie otrzymała odszkodowania. Zaczęłam analizować zdarzenie i okazało się iż opiekunowie nie dopełnili obowiązków. Wniosłam pozew cywilny o odszkodowanie. Podczas składania zeznań przez świadków wyszły na jaw dodatkowe fakty. Zgłosiłam do prokuratury że opiekunowie narazili przez swoje działania życie i zdrowie dzieci. Przez to że mieszkam w małej miejscowości, natychmiast zostałam potępiona- taki nikt ośmielił się wystąpić przeciw znanym pedagogom. Prokurator umorzył śledztwo" wobec braku znamion czynu zabronionego". W sprawie cywilnej jednak sędzia stwierdził ewidentne zaniedbania ze strony opiekunów, co było przyczyną wypadku córki, przyznano odszkodowanie. Niestety od decyzji prokuratury nie zdążyłam odwołać się w terminie ( Decyzję prokuratury otrzymałam przed wyrokiem sądu).
Dlaczego w sprawie są dwie skrajnie różne decyzje? Czy jeszcze mogę coś zrobić aby zajął się tym prokurator? Czy fakt stwierdzenia winy przez sąd nie ma tu znaczenia? Chcę aby nieodpowiedzialni ludzie zostali ukarani.
Proszę o pomoc.
Jo_anna
 

Postprzez Darek » Cz, 4 lut 2010, 00:40

Możesz wnosić o podjęcie umorzonego postępowania.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron