Przeniesienie wypłat alimentów na córkę

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Przeniesienie wypłat alimentów na córkę

Postprzez ababab99 » Pn, 30 paź 2006, 12:37

Witam,
Jak przenieś wypłatę alimentów, tak aby na moje konto bankowe przychodziły alimenty od ojca? Obecnie alimenty przychodzą poprzez przekaz pocztowy na adres domowy i adresowane na moją mamę. Niestety moja mama od kilku miesięcy nie dawała mi pieniędzy na szkołę i bilety na dojazd (uczęszczam do szkoły prywatnej oddalonej o 40km od miejsca zamieszkania). Obecnie wyprowadziłam się z domu z powodów osobistych i chcę ę aby alimenty od ojca przychodziły na moje konto bankowe, tylko niestety nie wiem co zrobić aby tak się stało.

Jestem nadal zameldowana w mieszkaniu mojej mamy, nie mieszkam tam od tygodnia i nie planuje powrotu, mam 19lat, a uczę się w Liceum.

Bardzo proszę o pomoc gdyż musze niedługo opłacić szkołę i zakupić bilety, a nie mam za co.
ababab99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 31 paź 2006, 00:31

Zawrzyj w tej kwestii umowę z zobowiązanym do alimentacji - najlepiej na piśmie - okreśłając że od danej daty będzie płacił na Twoje konto.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ababab99 » Wt, 31 paź 2006, 01:31

Problem jest taki że mój ojciec mieszka 500km odemnie i nie mam z nim żadnego kontaktu od pół roku. Czy można to zrobić inaczej?
ababab99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 31 paź 2006, 09:28

Problem jest taki że mój ojciec mieszka 500km odemnie i nie mam z nim żadnego kontaktu od pół roku. Czy można to zrobić inaczej?


Istnieje wciąż poczta, za pośrednictwem której można wymienić podpisane oświadczenia.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ababab99 » Wt, 31 paź 2006, 18:04

Niestety tak jak wcześniej pisałam nie mam żadnego kontaktu z ojcem i nawet nie wiem gdzie mieszka, bo się przeprowadził. Poza tym jaka by to miała być umowa? Nawet jeśli udałoby mi się znaleźć ojca na co nie mam najmniejszej ochoty nie wiem czy on będzie chciał zawrzeć jakąkolwiek umowę.
ababab99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 31 paź 2006, 18:25

Pozwij o alimenty oboje rodziców i na rozprawie sobie wszystko wyjaśnisz skoro nie chcesz szukać łagodniejszych rozwiązań ;)

Ja to widzę tak: skoro ojciec przesyła pieniądze pocztą, to na przekazie raczej podaje swój prawdziwy adres- wyślij tam list. Nawet jeśli nie przepada za Tobą, to i tak powinien być zainteresowany ugodowym załatwieniem sprawy ze względu na ewentualne konsekwencje Twoich dalszych kroków :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ababab99 » Śr, 1 lis 2006, 12:58

Dziękuje za pomoc i odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego pozwu bo niestety nie mam pojęcia jak to zrobić a na adwokata mnie nie stać. Czy gdzieś w internecie znajdę jakieś porady na temat pozwów? Jeśli tak bardzo proszę o podanie adresów stron www.

Ojciec przestał się do mnie odzywać ok pół roku temu, z tego co się zorientowałam ożenił się z kobietą z która ma dziecko. Pieniądze przesyła ale nie podaje swojego adresu nigdy tego nie robił zawsze podawał adres na który wysyłał. Obecnie nie jest nigdzie zameldowany i nie pracuje tam gdzie dotychczas pracował, więc obawiam się że kontakt z nim nawet formalny (poprzez sąd) może być znacznie utrudniony a nawet niemożliwy.
ababab99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 1 lis 2006, 14:52

To może porozmawiaj z mamą i wyjasnij jej, że o ile alimentów nie przeznacza na Twoje utrzymanie lub wychowanie w jakiejkolwiek postaci to dopuszczać się może przywłaszczenia należnych Ci środków. Być może uda Ci się ją skłonić do przekazywania Ci choć części pieniędzy.

Szukanie ojca po Polsce może być długotrwałe i może powodować że jakiegokolwiek postępowanie przed Sądem przeciwko niemu nie będzie toczyć się szybko (trzeba będzie przed rozpoczęciem procesu albo ojca znaleźć albo podjąć kroki w tym kierunku i ustalić, że jest to utrudnione po czym ustanowić kuratora zastępującego ojca w procesie).

Dlatego rozważyłbym próbę porozumienia się z matką, co mimo wszystko wydaje się łatwiejsze do przeprowadzenia.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ababab99 » Cz, 2 lis 2006, 16:02

Bardzo dziękuje za udzieloną mi pomoc :-)
Pozdrawiam
ababab99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość