PROBLEM Z MLM !!! POMOCY !!!

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

PROBLEM Z MLM !!! POMOCY !!!

Postprzez pabu » N, 11 cze 2006, 15:11

Witam!
Ponizej przedstawiam problem, który wydaje mi się dosc istotny jednak jeśli tresc zostanie odebrana jako rodzaj kryptoreklamy lub czegos w tym rodzaju to zrozumiem zablokowanie tematu, ale prosilbym wtedy o konsultacje z kims kto naprawde pomoze mi wyjasnic ten problem w tym konkretnym przypadku.
Tak wiec , Ostatnio zainteresowałem się systemem MLM z tego co się dowiedzialem jest to system handlu polegajacy na tym, że dystrybucja danych produktow odbywa się w taki sposób iż nabywajac okreslony towar posiadamy prawo do jego sprzedazy. Nastepnie sprzedajemy go i poszukujemy osob które będą robic dokladnie to samo co my.
Jak na razie wszystko wyglada bardzo ładnie i przejrzyscie. Stanowisko Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie sprzedaży lawinowej złożone w odpowiedzi na oświadczenie senatora Krzysztofa Borkowskiego, przedstawione na 31 posiedzeniu Senatu w dniu 19 grudnia 2002 r. Wyrazie wskazuje iż ten system jest legalny. www.senat.gov.pl/k5/dok/sten/oswiad/borkowsk/3101o.htm
Jednak zainteresowalo mnie to jeszcze bardziej kiedy otrzymalem oferte „wspolpracy” od WINMLM. Osoba która zajmowala się tym już od jakiegos czasu przedstawila mi dokladnie zasady działania tego systemu w tym konkretnym przypadku, czyli nabywamy 4 pakiety – w tym przypadku były to pliki których które zwieraly tresci warte 20 zł. Cala zabawa polega na tym ze wplacamy osobom znajdujacym się „ponad” nami po 5 zł , (nabywajac od osoby która przyslala nam oferte – pakiet A, Pakiet B od osoby znajdujacej się nad osoba od ktorej kupilismy pakiet A i tak dalej .. az do pakietu D) w ten sposób stajemy się posiadaczami 4 pakietow, Które nastepnie dystrybujemy wśród osob które chca tak jak my kupic 4 pakiety aby moc je rozprowadzac. Powstaje takie ładne drzewko z którego wynika iż osoby które „zwerbowalismy” szukaja kolejnych osob które kupuja od nas poszcegolne pakiety w zaleznosci które z kolei sa dane osoby( jest to pakiet A B C lub D) i tak zalozmy ze kaazda z osob którym sprzedalismy pakiet A, znajdujznajduje kolejne 10 osob którym sprzedajemy pakiet B , nastepnie pakiet C otrymuje kolejne grono ludzi i tak to pakietu D..... no cóż brzmi ładnie ale to troszke zbyt piekne jak dla mnie. Bo przeciez posiadamy z tego kokretny dochód, a jak wiemy dochod z prowadzenia jakiejs dzialalnosci w naszym kraju podlega opodatkowaniu ( a o tym nie ma tam mowy). A poza tym autor tej strony (winmlm.com.pl) porownuje ten system z takimi firmami jak Oriflame czy Avon, a przeciez sa ta konkretne firmy z którymi można podpisac umowe które sa zarejsetrowane jako legalna dzialalnosc i maja swoje władze itp. Sa po prostu legalnymi firmami. A tutaj mamy do czynienia z czyms co jest sposobem rozprowadzania towarów ale jakiej firmy ? WINMLM przeciez to nie jest żadna firma ? nie posiada zadnego wlasciciela ani nic co mogloby potwierdzic jej autentycznosc.
Tak wiec moje pytania to :
1. Czy w tym konkretnym przypadku tego typy działalnosc jest legalna.
2. czy stajac się czlonkiem tego WINMLM lamiemy prawo ?
3. zakladajac ze nie łamiemy , to czy musimy rozliczac się z dochodow z fiskusem?
No to chyba na tyle, swoje watpliwosci chcialem uzasadnic tym ze na stronie winmlm.com.pl sa przedstawione rzeczy które sa powiedzmy zbyt piekne żeby były prawdziwe ale z drugiej strony autor strony podpiera się aktami prawnymi. Tak wiec jak to z tym jest ? i prosilbym bez jakihs tam ironicznych kozackich O BOZE KOLEJNY JELEŃ, tylko raczej o jakies konkretne wypowiedzi w tym konkretnym przypadku !
Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedzi !
pabu
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość