Czy e-mail jest umową?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Czy e-mail jest umową?

Postprzez jazda » Śr, 17 maja 2006, 12:54

Witam,

Z tego co wiem ogłoszenie w gazecie np. o sprzedaż samochodu za 15 tyś zł, nie jest wiążące i nie jest umową z tego powodu, że po ogłoszeniu nie można jednoznacznie zidentyfikować samochodu.

Czy jeżeli wysyłam do kogoś e-mail, że chce mu sprzedać domenę np. domena.pl za 1000zł to czy to jest traktowane jako oferta?

Pozdrawiam!
jazda
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Śr, 17 maja 2006, 13:02

Mysle ze jest to wysylanie niezamowionej informacji handlowej czyli spam. Spamowanie jest karalne. Poszukaj w archiwum tego forum informacji.
laporteki
 

Postprzez jazda » Śr, 17 maja 2006, 14:26

nie nie, nie chodzi mi o SPAM.

mówie o sytuacji gdy ktoś mi wysyła e-maila z pytaniem, czy dana domena jest na sprzedaż i ja mu odpisuje ze sprzedam mu tą daną domenę za daną kwotę. Czy to już jest oferta z mojej strony? Można jednoznacznie określić o jaką domenę chodzi i o jakiej kwocie mowa.
jazda
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hot » Pt, 19 maja 2006, 23:40

to jest oferta i to nie jest spam. To jest zwyczajna rozmowa handlowa.
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jazda » Pt, 19 maja 2006, 23:42

no i wlasnie o to mi chodzi, bo jezeli jest to umowa tak jak powiedziales to chyba jestem juz zobowiazany sprzedac te domene za tyle?
jazda
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hot » So, 20 maja 2006, 00:04

ale tutaj już mieszasz pojęcia, wprowadzasz nowe "zobowiązanie handlowe" i w zasadzie widzę, że do końca nie wiesz, o co pytasz.
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jazda » So, 20 maja 2006, 00:07

nie jestem prawnikiem, ale na przedmiocie "prawo gospodarcze" mielismy wlasnie cos takiego ze np. cena przy ogloszeniu w gazecie NIE zobowiazuje jezeli nie mozna jednoznacznie okreslic o ktora rzecz dokladnie chodzi, a jezeli mozna to jest to traktowane jako oferta i ktos moze sie uprzec ze chce za taka kupic bo jest to oferta handlowa..
jazda
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość