swiadectwo niekaralnosci-problem

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

swiadectwo niekaralnosci-problem

Postprzez norbertkot » Cz, 1 gru 2005, 11:09

mam kilka pytan
1)jesli bylem skazany i odbylem kare pozbawienia wolnosci wyszedlem z wiezienia,moje przestepstwo nie bylo zbrodnia,po jakim czasie dostane swiadectwo niekaralnosci z pozytywna ocena?
2) jesli bylem skazany w zawieszeniu i minal okres zawieszenia to po jakim czasie dostane pozytywne swiadectwo niekaralnosci?
3) i jeszce tak samo jak w punkcie pierwszym tyle ze przestepstwo bylo zbrodnia......
norbertkot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 1 gru 2005, 18:25

1)jesli bylem skazany i odbylem kare pozbawienia wolnosci wyszedlem z wiezienia,moje przestepstwo nie bylo zbrodnia,po jakim czasie dostane swiadectwo niekaralnosci z pozytywna ocena?



To zależy od kilku dodatkowych szczegółów:
1) czy skazanie było za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności?
2) czy wymierzona kara była surowsza niż 3 lata pozbawienia wolności?

Reguluje tę kwestię art. 106-108 k.k.

2) jesli bylem skazany w zawieszeniu i minal okres zawieszenia to po jakim czasie dostane pozytywne swiadectwo niekaralnosci?


Po sześciu miesiącach od zakończenia okresu próby (czyli okresy warunkowego zawieszenia wykonania kary) o ile do tego czasu zostały wykonane wszystkie środki towarzyszące karze (grzywna, świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów, inne środki karne (oprócz obowiązku nmaprawienia szkody) - art. 76 § 1 i 2 k.k.

3) i jeszce tak samo jak w punkcie pierwszym tyle ze przestepstwo bylo zbrodnia


Zależy to od tych samych okoliczności które podałem przy pierwszym pytaniu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości