Chcę odszkodowanie za poniesione straty.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Chcę odszkodowanie za poniesione straty.

Postprzez Syntia » Wt, 8 mar 2005, 13:46

Pani u której byłam w RENOMOWANYM, dobrze prosperującym salonie kosmetycznym popełniła błąd w sztuce i zamiast usunęcia bez śladu małych znamionek pozostawiła na skórze mojej twarzy blizny, jak po ospie.
Koszt usunięcia teraz tego tego oszpecenia (już chirurgicznie, jedynie w gabinecie chirurii plastycznej, pownież są to głębokie blizy- aż do skóry właściwej) kosztował był ok. 900 złotych.
U kosmetyczki tej byłam 2 lata temu, paragon mam.
Bardzo zależy mi na odzyskaniu pieniędzy. Gdzie się mam zgłosić?
Jak rozegrać sprawę, jeśli Pani mnie odeśle z kwitkiem??
Dziękuję za odpowiedź.
Ps. Zależy mi na poluownym załatwieniu sprawy. Czy mogę iść do tej Pani, pokazac jej szkodę, powiedzieć ile to by kosztowało i wymagać zwrócenia tej kwoty?
Czy może Ona wymagać, abym póżniej jej przedstawiła jej paragon, iż usunęłam te blizny.
Pozdrawiam! Dziękuję.
Syntia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 8 mar 2005, 14:08

Bardzo zależy mi na odzyskaniu pieniędzy. Gdzie się mam zgłosić?


Zacząć od salonu, od którego chcesz żądać odszkodowania, przedstawić swoje roszczenia (najlepiej zarówno w drodze rozmowy ustnej, jak i na piśmie).
Jak rozegrać sprawę, jeśli Pani mnie odeśle z kwitkiem??


Pozostaje droga sądowa, chyba że istnieje na przykład jakiś organ nadzorujący czy zrzeszający salon, który może wpłynąć na uwzględnienie Twoich roszczeń.

Zależy mi na poluownym załatwieniu sprawy. Czy mogę iść do tej Pani, pokazac jej szkodę, powiedzieć ile to by kosztowało i wymagać zwrócenia tej kwoty?


Tak byłoby najlepiej, przy czym - jak wyżej napisałem - warto jest swoje roszczenia potwierdzić także pisemnie (za potwierdzeniem odbioru).

Czy może Ona wymagać, abym póżniej jej przedstawiła jej paragon, iż usunęłam te blizny.


Może prosić o wykazanie poniesionych przez Ciebie wydatków. Czy to będzie paragon, rachunek, faktura czy inny dokument, jest już mniej istotne.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości