pomocy

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

POMOCY

Postprzez LUKI141085 » Wt, 28 gru 2004, 12:09

OSTANIO PODPIŁEM SOBIE Z KOLEGOM NA IMPREZIE I SZLISMY W STRONE DOMU ZATRZYMAŁA NAS POLICJA I ZBADAŁA ALKOMATEM WYSŁAŁA NAS NA IZBE WYTRZEŻWIEN I DOSTAŁEM RACHUNEK WYSOKOSCI 250ZŁ NIEZAPŁACE BO NIEMAM Z CZEGO CO MI GROZI???????? JAK MOGE UNIKNĽĆ NIEZAPŁACENIA BO NIEMAM ZCZEGO UCZE SIĘ A NIE PRACUJE!!sam jestem na utrzymaniu rodziców
LUKI141085
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Wt, 28 gru 2004, 18:25

Jak grzecznie szliście do domciu w stanie lekkiego upojenia to na jakiej podstawie was tam odwieźli ?

Art. 40 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości:

1.
Osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób, mogą zostać doprowadzone do izby wytrzeźwień, zakładu opieki zdrowotnej lub innej właściwej placówki utworzonej lub wskazanej przez jednostkę samorządu terytorialnego albo do miejsca zamieszkania lub pobytu.
2.
W razie braku izby wytrzeźwień osoby takie mogą być doprowadzone do jednostki Policji.
3.
Osoby doprowadzone do izby wytrzeźwień lub jednostki Policji pozostają tam aż do wytrzeźwienia, nie dłużej niż 24 godziny.
4.
Osoby do lat 18 umieszcza się w odrębnych pomieszczeniach, oddzielnie od osób dorosłych.
a. Osobie doprowadzonej do izby wytrzeźwień, jednostki Policji, zakładu opieki zdrowotnej lub innej właściwej placówki utworzonej lub wskazanej przez jednostkę samorządu terytorialnego w warunkach, o których mowa w ust. 1, przysługuje zażalenie do sądu. W zażaleniu osoba doprowadzona lub zatrzymana może domagać się zbadania zasadności i legalności doprowadzenia, jak również decyzji o zatrzymaniu oraz prawidłowości ich wykonania.
b. Zażalenie przekazuje się sądowi rejonowemu miejsca doprowadzenia lub zatrzymania w terminie 7 dni od daty doprowadzenia bądź zatrzymania. Do rozpoznania zażalenia stosuje się przepisy Kodeksu postępowania karnego.
c. W przypadku stwierdzenia bezzasadności lub nielegalności doprowadzenia lub zatrzymania albo poważnych nieprawidłowości związanych z ich wykonywaniem sąd rejonowy zawiadamia o tym prokuratora i organy przełożone nad organami, które dokonały doprowadzenia bądź zatrzymania.
5.
Jeżeli osoba, o której mowa w ust. 1, jest żołnierzem, przekazuje się ją Żandarmerii Wojskowej lub wojskowemu organowi porządkowemu.
6.
O wypadkach uzasadniających wszczęcie postępowania o zastosowaniu obowiązku poddania się leczeniu odwykowemu zawiadamia się niezwłocznie właściwą gminną komisję rozwiązywania problemów alkoholowych.
7.
O umieszczeniu w izbie wytrzeźwień zawiadamia się niezwłocznie:
w przypadku małoletnich - ich rodziców lub opiekunów oraz sąd opiekuńczy,
w przypadku innych osób - na ich żądanie, wskazane przez nie osoby.


A póki co (prownicy się urlopują ;) )to proponuję napisać pisemko - z opisem swojej sytuacji materialnej - o umorzenie opłaty.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości