Fałszywe dane....sprawa w sądzie..pomocy

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Fałszywe dane....sprawa w sądzie..pomocy

Postprzez bachu112 » N, 8 sty 2006, 11:24

Witam! Mam taki problem, gdyż kolega założył mi konto na Allegro i przekręcił trochę dane....Ja na tym koncie sprzedałem radio samochodowe, które przed wysłaniem było dobre...a koleś mówi, że nie działa...Ja mam świadków, że działało przed wysłaniem a on, że nie...On mógł to popsuć np podłączając zimne prosto z mrozu....Nie wiem co teraz robić w tej sprawie...On mówi, że zgłosi sprawę..Ma szanse, żeby ją wygrać?? A jak wygra to co mi grozi???
bachu112
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 8 sty 2006, 12:17

Ma szanse, żeby ją wygrać??


Nie mam pojęcia. Jeśli sprawa zostanie wszczęta - oceni to prokurator i ewentualnie Sąd na podstawie wszystkich okoliczności sprawy.

A jak wygra to co mi grozi???


Jeśli zostanie Ci udowodnione, że świadomie wysłałeś uszkodzony towar jako sprawny, zapewniając kupującego wbrew prawdzie, że jest on sprawny i uczyniłeś to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, to grozi Ci odpowiedzialność z art. 286 § 1 k.k. (oszustwo). Przepis ten przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. A przy działaniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej art. 33 k.k. pozwala ponadto wymierzyć grzywnę.

Wykonanie kary pozbawienia wolności do dwóch lat można warunkowo zawiesić.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości