czy mozna doliczyc koszt za przesłanie rachunku?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

czy mozna doliczyc koszt za przesłanie rachunku?

Postprzez naox » Cz, 8 lip 2004, 07:10

czy firma ma obowiazek wystawienia dokument potwierdzajacy wpłatę/fakture/rachunek bez dodatkowych opłat (takich jak koszt przesyłki)? Oraz czy musi wystawic i przesłac ten dokument w dowolne miejsce swiata bez kosztów bez wzgledu na to gdzie sobie klient tego zazyczy?
naox
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 lip 2004, 15:20

Tak abstrakcyjnie nie da się odpowiedzieć. Podaj jakieś konkrety.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez naox » Cz, 8 lip 2004, 16:58

no konkrety sa bardzo proste. Czy moge zarzadac dodatkowej opłaty jesli klient chce przesłania rachunku mu?

Czy moge zarzadac odbioru osobistego rachunku bez przesłania mu rachunku? Czy mam obowiazek mu dostarczyc rachunek za moje usługi bez dodatkowych kosztów?
naox
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 lip 2004, 17:36

To zależy od tego, jak się umówicie oraz od okoliczności sprawy. Pokwitowanie na żądanie dłużnika powinieneś wystawić, a fakturę czy rachunek, o ile przepisy tak stanowią (np. dotyczące podatku VAT). Generalnie rachunek czy fakturę można przesłać razem z towarem, więc nie powoduje to dodatkowych kosztów.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez naox » Cz, 8 lip 2004, 19:22

towar nie jest fizyczny... to sa usługi w internecie..

No mówisz o ile przepisy tak stanowia.. no własnie.. Jak stanowia przepisy? Czy musze przesłac rachunek do klienta za usługi bez kosztów dodatkowych, czy musze go przesłac, a nie moge zarzadac odbioru osobistego?

>>> CZY MOGE ZARZADAC DODATKOWEJ OPŁATY ZA PRZESŁANIE RACHUNKU? <<<
naox
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 9 lip 2004, 09:01

Art. 462 kc:

§ 1. Dłużnik, spełniając świadczenie, może żądać od wierzyciela pokwitowania.

§ 2. Dłużnik może żądać pokwitowania w szczególnej formie, jeżeli ma w tym interes.

§ 3. Koszty pokwitowania ponosi dłużnik, chyba że umówiono się inaczej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez naox » Pt, 9 lip 2004, 17:39

eh. w tej zasadzie mowa jest o dłuzniku. W przypadku gdy klient wpłaca mi pieniadze za usługi to chyba nikt nie jest dłuznikiem? No i chodzi konkretnie o koszty przesłania rachunku do klienta. Ale bardzo dziekuje za dobre checi
naox
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 9 lip 2004, 17:55

W przypadku gdy klient wpłaca mi pieniadze za usługi to chyba nikt nie jest dłuznikiem?


Jest dłużnikiem z tytułu zapłaty.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez naox » Pt, 9 lip 2004, 20:52

a kto tu jest dłuznikiem? czy ja jako ten który musi wykonac usługi za wpłacone pieniadze (wpłata pieniedzy odbywa sie przed zakonczeniem wykonywania usług) czy moj klient jako ten który zapłacił mi za wykonanie usług i rzada rachunku???
naox
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 9 lip 2004, 23:15

Każdy jest dłużnikiem z tytułu swojego zobowiązania.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości