Jaki koszt zmiany zapisu w KW ?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Jaki koszt zmiany zapisu w KW ?

Postprzez PATRYCJA62 » Cz, 17 mar 2005, 11:40

Witam,

Czy ktoś mógłby mi podać aktualny Dz.U. regulujący opłaty sądowe za dokonywanie zmian w KW ?

Jeśli hipoteka jest obciążona a kredyt został już w połowie spłacony czy można i czy jest sens odciążyć w połowie hipotekę czy poczekać aż kredyt zostanie w całości spłącony i dopiero odciążyć ? Jaka jest praktyka w takich przypadkach i jakie są koszty zmiany wpisu w hipotece czy 0,8 % od wartości początkowej kredytu np. ?

Nie wiem czy dobrze rozumuję ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 mar 2005, 12:10

Czy ktoś mógłby mi podać aktualny Dz.U. regulujący opłaty sądowe za dokonywanie zmian w KW ?


Rozporządzenie MS z dnia 17 grudnia 1996 r. w sprawie określenia wysokości wpisów w sprawach cywilnych - Dz.U. Nr 154, poz. 753, z wieloma zmianami.

Jeśli hipoteka jest obciążona a kredyt został już w połowie spłacony czy można i czy jest sens odciążyć w połowie hipotekę czy poczekać aż kredyt zostanie w całości spłącony i dopiero odciążyć ?


Po pierwsze, zmniejszenie zakresu hipoteki wymaga zgody wierzyciela (banku kredytującego). Po drugie, to ma sens, gdy chcesz nieruchomość obciążyć hipoteką w celu zabezpieczenia innej wierzytelności.

Jaka jest praktyka w takich przypadkach i jakie są koszty zmiany wpisu w hipotece czy 0,8 % od wartości początkowej kredytu np. ?



M. zd., wpis powinien być liczony od wartości wykreślanej części hipoteki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PATRYCJA62 » Cz, 17 mar 2005, 13:35

Dziękuję uprzejmie
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PATRYCJA62 » Cz, 17 mar 2005, 14:44

§ 32. Dziesiątą część wpisu stosunkowego pobiera się od wniosku o wpis:

1) własności nabytej na podstawie dziedziczenia, zapisu lub działu spadku albo zniesienia współwłasności, jeżeli prawa współwłaścicieli lub spadkobierców nie były wpisane do księgi wieczystej,

- czy to jest art. który dotyczy tego , jeśli chcę zmienić zapis w Księdze odnośnie właściela po odziedziczeniu przez mnie nieruchomości ?

dziesiąta część wpisu to znaczy 1/10 ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 mar 2005, 17:31

§ 32. Dziesiątą część wpisu stosunkowego pobiera się od wniosku o wpis:

1) własności nabytej na podstawie dziedziczenia, zapisu lub działu spadku albo zniesienia współwłasności, jeżeli prawa współwłaścicieli lub spadkobierców nie były wpisane do księgi wieczystej,

- czy to jest art. który dotyczy tego , jeśli chcę zmienić zapis w Księdze odnośnie właściela po odziedziczeniu przez mnie nieruchomości ?


To dotyczy wpisu własności osoby, która ją nabyła na podstawie dziedziczenia. Jeśli ta osoba chce przenieść własność nieruchomości na kolejną osobę, ten przepis juz nie ma zastosowania. Wtedy ma zastosowanie § 31 pkt 1, chyba że wchodzi w grę jakiś przepis szczególny.

dziesiąta część wpisu to znaczy 1/10 ?


1/10 całego wpisu obliczonego na podstawie § 1.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron