Jaki wyrok ??

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Jaki wyrok ??

Postprzez michal007 » Pn, 5 sty 2004, 22:51

Czesc nazywam sie michal i mam do was bardzo wielka prosbe. Chce zebyscie mi chociaz mniejwiecej odpowiedzieli na moje pytanie. Spra mianowicie jest taka :

Jakies 3 miesiace temu policja zatrzymala mojego kumpla.
Ktos najwidzoczniej powiedzial gdzie przetrzymuje dragi. Weszli mu do domu i znalezli u niego 8 workow amfetaminy z czego 2 byly dosc duze a 6 nieco mniejszych, przynajmniej z 1 setka. Oprocz tego znalezli jeszcze 2 worki marihuany cale pelne. Po zatrzymaniu wzieli go na sankcje i siedzi juz 3 miesiace.

Chcialbym zebyscie mi mniejwiecej powiedzieli jaki wyrok mu za to grozi i jaki waszym zdaniem otrzyma i jaki jest minimalny wyrok...
Z gory dziekuje za odpowiedzi i za pomoc...
michal007
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 6 sty 2004, 01:08

Nie jestem jasnowidzem ale proponuję zajrzeć do ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 75, poz. 468 ze zm.). Zgodnie z jej art. 43 ust. 3 za wprowadzanie do obrotu środków odurzających, substancji psychotropowych, mleczka makowego lub słomy makowej albo uczestnictwo w takim obrocie, jeżeli przedmiotem czynu, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych, mleczka makowego lub słomy makowej, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 i grzywny.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 6 sty 2004, 10:03

Podana przez Darka kwalifikacja prawna jest jedną z możliwych, choć najbardziej prawdopodobną. Samo znalezienie narkotyków u kogoś nie jest dowodem na ich wprowadzanie do obrotu - jeśli nie uda się tego wykazać, mozliwa jest kwalifikacja z art. 48 ust. 3 cyt. ustawy: za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5. Pozostaje oczywiście także kwestia oceny, czy znaleziona ilość zabronionych środków może być uznana za znaczną (jeśli nie jest znaczna, kary są niższe - w przypadku art. 43 ust. 1 grzywna i kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8; w przypadku art. 48 ust. 1 - kara pozbawienia wolności do lat 3). Z uwagi na zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania można spodziewać się, że zastosowano którąś z surowszych kwalifikacji. Ostateczny wymiar kary zależy od wielu czynników (por. art. 53 i nast. kk), więc nie sposób go przewidzieć.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości