czy wlicza się soboty do urlopu ?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

czy wlicza się soboty do urlopu ?

Postprzez Halszka » Pn, 9 cze 2003, 12:34

Pracuję u "prywaciarza" na umowę o pracę.
Pracuję przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie. (zachowując 40 godzinny tydzień pracy).
Wybieram się na urlop . Czy biorąc np. 20 dni urlopu mam je liczyć razem z sobotami (które są ustawowo wolnymi od pracy).
Proszę na przykładzie np. od 1 lipca br wyliczyć mi 20 dniowy urlop. kiedy mam wrócić do pracy.
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź
Halszka
Halszka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewelinka » Pt, 13 cze 2003, 07:14

art.129 par.1 mówi, że czas pracy nie może przekroczyć 8 godz. dziennie i przeciętnie 40 godzin w PIĘCIODNIOWYM tygodniu pracy. Praca ciągle przez 6 dni w tygodniu jest niezgodna z K.P. Poza tym soboty nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Pracodawca ma prawo sam ustalić w jakie dni udzieli 52 dni dodatkowo wolnych od pracy, jednak nie całkiem dowolnie. Najczęściej jednak pracodawcy przyjmują soboty, jako dni dodatkowo wolne od pracy.
Ewelinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron