uchwała SN

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez Marcin » Cz, 10 kwi 2003, 13:06

Uchwała SN nie jest źródłem prawa, nie ma więc mocy obowiązującej, jest to natomiast pogląd 7 sędziów, mający znaczenie z uwagi na autorytet najwyższej instancji sądowej. Nie ma więc obowiązku przyjmowania do stosowania interpretacji SN. Jest to decyzja pracodawcy. Z drugiej strony, przyjęcie odmiennej wykładni (m. zd., możliwej do obrony) może spowodować kłopoty ze strony PIP.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 10 kwi 2003, 15:42

Na marginesie: Na marginesie: widzę, że wiedza o uchwale SN staje się coraz szersza :).
Przed chwilą dostałem od kolegi (nie-prawnika) poniższego maila z prośbą o ustosunkowanie się.

UWAGA
W związku z tym, że w tym roku dwa dni świąteczne przypadają na soboty (3 maja i 1 listopada) pracodawca jest zobowiązany wyznaczyć inne dwa dni, które będą wolne od pracy. W przypadku maja może być to np. 2 maja - piątek.
Jest to oficjalna interpretacja art. 129 kodeksu pracy potwierdzona orzeczeniem Sądu Najwyższego z 14 listopada 2001 r. Jeśli wasi pracodawcy nie znają tej uchwały i nie wyznaczyli w tym roku dwóch dodatkowych dni wolnych od pracy, szczegóły znajdziecie na stronie Inforu:
http://www.infor.pl/dokument.htmlP180=I ... t=webmore3
Niewyznaczenie tych dni będzie naruszeniem kodeksu pracy. Życzę powodzenia i proponuję rozkolportować tą wiadomość dalej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 10 kwi 2003, 15:44

Do Admina oraz do Darka: dlaczego wpis został ocenzurowany ? Zamiast gwiazdek powinien być wyraz: n i e - p r a w n i k a. Co w nim jest złego ??
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Cz, 10 kwi 2003, 16:54

Do Admina oraz do Darka: dlaczego wpis został ocenzurowany ? Zamiast gwiazdek powinien być wyraz: n i e - p r a w n i k a. Co w nim jest złego ??

Przepraszam, mój błąd :(
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron