SPRZEDAŻ SAMOCHODU ZARAZ PO JEGO KUPNIE

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

SPRZEDAŻ SAMOCHODU ZARAZ PO JEGO KUPNIE

Postprzez DonRafaello » Cz, 8 sie 2002, 06:28

Kupiłem kilka tygodni temu samochód. Wszystkie formalności już są załatwione, auto przerejestrowane i ubezpieczone. Okazuje się jednak, że będę je musiał teraz sprzedać, ze względu na nagłą zmianę planów prywatnych - rodzinnych. Czy sprzedając auto przed upłynięciem pół roku od jego kupna będę musiał zapłacić urzędowi skarbowemu podatek VAT? Czy jeśli auto sprzedam za kwotę niższą albo taką samą jak przy kupnie taki podatek również należy zapłacić?
Od jakiej wartości nalicza się podatek VAT?
Dzięki za pomoc!!!
DonRafaello
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Cz, 8 sie 2002, 08:36

Kupiłem kilka tygodni temu samochód. Wszystkie formalności już są załatwione, auto przerejestrowane i ubezpieczone.

Rozumiem że kupiłeś go na działalność gospodarczą.



Okazuje się jednak, że będę je musiał teraz sprzedać, ze względu na nagłą zmianę planów prywatnych - rodzinnych. Czy sprzedając auto przed upłynięciem pół roku od jego kupna będę musiał zapłacić urzędowi skarbowemu podatek VAT?


Wystawiasz fakturę z Vatem, gdyż nie możesz wykorzystać zwolnienia. (po pół roku)


Czy jeśli auto sprzedam za kwotę niższą albo taką samą jak przy kupnie taki podatek również należy zapłacić?.

Za taką samą chyba trudno będzie. ;) Również.



Od jakiej wartości nalicza się podatek VAT?


Od ceny sprzedaży netto.
CHomik
 

Postprzez Ewelina_E » Pn, 12 sie 2002, 11:56

Jeżeli nie prowadzisz działalności gosp. w zasadzie nie musisz płacić VAT-u, chyba, że US udowodni Ci, że zakupiłeś samochód w celu jego sprzedaży, a nie wybrałeś zwolnienia.
Wydaje mi się, że jest to jednak czysta teoria jeżeli sdzrzyło Ci się to pierwszy raz. Podatek doch. zapłacisz, jeżeli sam. sprzedaż drożej (od różnicy).
Ewelina_E
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez DonRafaello » Pn, 12 sie 2002, 12:57

a więc vat zapłacę np. od 5000 tys, jeżeli auto za sprzedałem za 20000 tys, a w rzeczywistości było kupione za 15000 ???
DonRafaello
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Pn, 12 sie 2002, 13:16

a więc vat zapłacę np. od 5000 tys, jeżeli auto za sprzedałem za 20000 tys, a w rzeczywistości było kupione za 15000 ???


Nie rozumiem tych wyliczeń :( , ale jeśli auto sprzedaż po cenie wyższej od ceny zakupu to zapłacisz Vat od wyższej wartości. Chyba logiczne.
CHomik
 


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości